Dr. Anitas BLOGS: Gavēnis visu mūžu jeb būsim veseli! 0
Mēs visi kaut ko zinām par gavēni. Tā ir atteikšanās – no uztura (daļēji), tā ir uzvara pār sevi, savām nevajadzīgajām vēlmēm.
Mēs visi kaut ko zinām par gavēni. Tā ir atteikšanās – no uztura (daļēji), tā ir uzvara pār sevi, savām nevajadzīgajām vēlmēm.
Lasot par gavēni, es uzzināju, ka Kristus neļāvās Sātana kārdinājumam gavēņa laikā un teica, ka cilvēks nedzīvo no maizes vien… un pieveica pats savas miesiskās vēlmes, gūdams garīgu uzvaru.
No kā gan cilvēks dzīvo, ja ne no maizes vien?
Miesa, prāts, gars, saprāts.
Saprāts, manuprāt, ir tas, kas padaru mūs viedus.Tas palīdz uzvarēt sevī Kārdinātāju,tā ir mūsu spēja apzināti vadīt savu dzīvi.
Palīdz izšķirties: slimot vai neslimot… ēst vai neēst… smēķēt vai nesmēķēt… vingrot vai nevingrot. Vislabāk ir ēst, vingrot un neslimot, un baudīt dzīvi. Ēst, domājot, ko ēdam, cik daudz ēdam.
Man pašai vislabāk patīk ajūrvedas ēšanas pamatprincipi. Garšvielas, 6 garšas katrā ēdienreizē.Viss atbilstoši cilvēka konstitūcijai jeb došai.
Vingrot. Katram pēc viņa iespējām. Pakāpeniski palielinot slodzi, koriģējot stāju (tā mēs saudzējam un stiprinām savu mugurkaulāju), pieejot radoši šim procesam, gūstam baudu, esam dzīvespriecīgi, stiprinām imunitāti.Tā arī daru – vingroju, ne tikai citiem mācu.
Neslimot. Nepārspīlēt ar zāļu lietošanu… jo tas var radīt jaunas slimības. Nav man zāļu skapīša, kur drapes glabātos…
Visi trīs iepriekš minētie mūsu dzīves stūrakmeņi, nekļūs par mūsu klupšanas akmeņiem, ja Kārdinātajam, savam vājumam, neļausimies: ēst visu, kas nekustās; gulēt gultiņā un lieku soli nesper; rītā n-ripiņas, pusdienlaikā vēl tikpat, vakarā vēl kādu saujiņu zāļu ieņemt..
Veselīgs dzīves veids ir slimību profilakse.
Lai Saprāts mums vada, šo dārgāko dzīves balvu -Veselību, par velti dotu mums, sargājot!