Drošības policija. Ilustratīvs attēls
Drošības policija. Ilustratīvs attēls
Foto: Valsts policija

DP Latvijā aizturējusi Krievijas militāro simulācijas spēļu organizētājus 7

Latvijas tiesībsargājošās iestādes šodien Rīgas reģionā aizturējušas trīs iedzīvotājus no Krievijas, kuri bija ieradušies Latvijā palīdzēt organizēt pirmo Baltijas militāro simulācijas spēļu “Airsoft” turnīru.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Valsts robežsardze (VRS) ir aizturējusi trīs Krievijas pilsoņus, jo šīs personas ir iekļautas Latvijas “melnajā sarakstā”. Personas aizturētas Imigrācijas likuma kārtībā un tālāk tiek veiktas procesuālās darbības viņu izraidīšanai no valsts, aģentūru LETA informēja VRS preses pārstāve Kristīne Pētersone.

“Latvijas Airsoft spēlētāju asociācijas” valdes loceklis Dmitrijs Medvedevs pastāstīja, ka asociācijai kā organizētājiem turnīra organizēšanā palīdzējuši trīs vīrieši no Krievijas, kuri Latvijas kaimiņvalstī strādājot rūpnīcā, kas ražo “airsoft” ekipējumu. Latvijā vīrieši iepriekš nav bijuši, taču uzaicināti, lai palīdzētu ar pieredzi, turklāt viņi šādas spēles organizējuši Krievijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vīrieši ar savām dzīvesbiedrēm caur Igauniju devušies uz Latviju ar starptautisku reisa autobusu, līdz aptuveni desmit kilometrus pirms Rīgas autobusu apturējusi kāda tiesībsargājošā iestāde un veica vīriešu aizturēšanu.

Vīriešu telefoni šobrīd ir izslēgti, bet vienam esot ticis atļauts piezvanīt sievai. Viņš dzīvesbiedrei pastāstījis, ka aizturēts un tiek kārtoti dokumentu viņa deportēšanai no Latvijas. Medvedeva rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēšanu veikusi DP. Tas esot kļuvis zināms no autobusa stjuartes, turklāt DP ir iestāde, kurai turnīra organizētāji bija iesnieguši viņa datus un DP kompetencē ir kontrolēt militārās simulācijas spēles.

Ņemot vērā vīriešu aizturēšanu, visticamāk, turnīru nākšoties atcelt. Turnīrā bija pieteikušies aptuveni 300 dalībnieki. Daļa jau bija ieradušies Rīgā, bet Krievijas komanda vēl nebija ieradusies, norādīja Medvedevs.

Medvedevs vēl plāno sazināties ar DP, lai noskaidrotu plašāku informāciju par notikušo.

DP noliedza, ka tā būtu veikusi šādu aizturēšanu, lai gan DP ir informēta par gaidāmo turnīru.

Valsts robežsardzes kompetencē ir kontrolēt, vai Latvijā, šķērsojot robežu, neiekļūst Latvijai nevēlamo personu jeb tā dēvētajā “melnajā sarakstā” iekļautie indivīdi.

Valsts robežsardzē pagaidām komentāru neizdevās iegūt. Imigrācijas likums paredz, ka iekšlietu ministram ir tiesības ieceļošanas aizlieguma sarakstā jeb “melnajā sarakstā” iekļaut personas, pamatojoties uz kompetentas tiesībsargājošās iestādes atzinumu.

Ministrs, piemēram, var iekļaut personu sarakstā, ja ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā, rada draudus valsts drošībai, sabiedriskai kārtībai vai arī ārzemnieks izdarījis smagu noziegumu.

Reklāma
Reklāma

Jau ziņots, ka Rīgā 2.decembrī bija paredzēts pirmais Baltijas militāro simulācijas spēļu “Airsoft” turnīrs. Pasākumā bija plānojušas piedalīties komandas no vismaz piecām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Krievijas.

“Airsoft” ir komandu sporta veids jeb militāras simulācijas spēle. “Airsoft” spēlēs lieto reālu ieroču kopijas, kas šauj ar plastmasas lodītēm. Dalībnieku ekipējums vizuāli ir identisks reālam.

Jau iepriekš DP ir aktualizējusi nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu militārās simulācijas pasākumu organizēšanā. DP ir konstatējusi, ka militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti militārās simulācijas spēļu ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai.

“Bez efektīva kontroles mehānisma pieaug risks, ka militāri taktiskas mācības Latvijā apgūst arī personas, kuras pauž atbalstu prettiesiskām bruņotām darbībām pret citām valstīm,” uzsvēra DP.

DP norādīja, ka militārās simulācijas viens no pamatelementiem ir tādu ieroču izmantošana, kas ārēji vizuāli neatšķiras no īstiem kaujas ieročiem. Tāpat militārās simulācijas pasākumu dalībnieki izmanto formastērpus, kas vizuāli līdzinās ārvalstu bruņoto spēku, tajā skaitā Krievijas vai NATO dalībvalstu, militāro organizāciju formastērpiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.