Dopinga ķērāji dzen pēdas Ščerbatiham 0

Starptautiskās Antidopinga aģentūras (WADA) speciālistiem janvārī Latvijā neizdevās atrast Viktoru Ščerbatihu, taču viens šāds pārkāpums sportista karjeru neapdraud, turklāt pēc paskaidrojuma sniegšanas svarcēlājs var arī nesaņemt nekādu sodu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Svari – Audi, vērsis – Volvo. Kāda automašīna piemērota tavas zodiaka zīmes pārstāvjiem? 13
Kokteilis
Mežāzis – orhideja, Jaunava – maijpuķīte: noskaidro, kāds zieds tu esi pēc savas zodiaka zīmes
Kokteilis
“Skatoties tos žēlīgos 5 lakstus…” Sieviete saskumst, ieraugot kādus ziedus kultūras ministre Lāce dāvina “Straumes” režisoram 17
Lasīt citas ziņas

WADA dopinga kontroles speciālisti Latvijā ieradās 27.janvārī, taču viņiem pēc brauciena uz Dobeli Ščerbatihu neizdevās satikt, aģentūraiBNS pastāstīja Latvijas Svarcelšanas klubu apvienības (LSKA) valdes priekšsēdētājs Aivars Ritenieks. Viņš uzsvēra, ka LSKA neuzņemas nekādu atbildību par iespējamo Ščerbatiha pārkāpumu.

Sporta medicīnas valsts aģentūras Latvijas Antidopinga nodaļas (LAN) vadītāja vietas izpildītājs Gatis Berķis aģentūrai BNS paskaidroja, ka sportista neatrašanās deklarētajā vietā iepriekš neplānotu dopinga analīžu nodošanai nav sportā unikāls gadījums un šādā situācijā sportists raksta paskaidrojumu sava sporta veida starptautiskajai federācijai. Ja paskaidrojumā izklāstītos apstākļus federācijā uzskata par pietiekamiem, soda sankciju nav. Pretējā gadījumā seko brīdinājums, un pusotra gada laikā nopelnīti trīs šādi brīdinājumi sportistam nozīmē diskvalifikāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Berķis uzsvēra, ka LAN nav informēta par Ščerbatiha gadījumu un tai pret svarcēlāju nav pretenziju. Ščerbatihu 2001.gadā par dopinga pārkāpumu diskvalificēja uz diviem gadiem, taču tas neizmaina sportista statusu situācijā, ka viņu ārpus sacensībām analīžu ņemšanai neatrod paša deklarētajā atrašanās vietā.

Savukārt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) speciāliste sabiedrisko attiecību un komunikāciju jautājumos Marita Vilciņa aģentūraiBNS pastāstīja, ka LOV no sporta veidu federācijām saņem informāciju tikai par apstiprinātiem dopinga pārkāpumiem un LOV rīcībā nav ziņu par Ščerbatiha kādu iespējamu pārkāpumu.

Ar Ščerbatihu aģentūrai BNS neizdevās sazināties.

LSKA jau divus gadus konfliktē ar Latvijas Svarcelšanas federāciju (LSF), kas tika atjaunota, kad tiesības vadīt sporta veida dzīvi Latvijā ieguva LSKA. Latvijas Sporta federāciju padome ir atzinusi LSKA par svarcelšanā galveno organizāciju valstī. Savukārt LSF, kurā darbojas gan Ščerbatihs, gan Latvijas izlases galvenais treneris Eduards Andruškevičs, ir saistījusies ar Starptautisko Svarcelšanas federāciju (IWF), taču, tā kā tai nav oficiālu tiesību pārstāvēt Latvijas svarcelšanu, visas nepieciešamās formalitātes jau vairāk nekā gadu tiek kārtotas ar Latvijas Olimpiskās komitejas starpniecību.

Iespējas tikt uz Londonas olimpiskajām spēlēm reāli saglabā tikai divi Latvijas svarcēlāji – Ščerbatihs svara kategorijā virs 105 kilogramiem un Artūrs Plēsnieks svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. No katras valsts pēc individuālā reitinga varēs kvalificēties tikai viens svarcēlājs, kas pasaules rangā savā svara kategorijā 31.maijā nebūs zemāk par 15.vietu. Ja noteiktajām prasībām atbildīs vairāk nekā viens atsevišķas valsts sportists, par vienīgās olimpiskās ceļazīmes piešķiršanu būs jālemj nacionālajai olimpiskajai komiteja, liecina kvalifikācijas noteikumi. Pēdējās atlikušās olimpiskās ceļazīmes sadalīs Starptautiskās Olimpiskās komitejas, Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas un IWF kopīga komisija, piešķirot īpašos ielūgumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.