“Mājas apkurina ar malku, ko iegūst no ciematam piederošā priežu meža. Arī es sava septiņu kvadrātmetru vagoniņa apkurei izmantoju malku. Izcirtumus apstāda ar ilgtspējīgām un daudzveidīgām koku jaunaudzēm. Elektrību nodrošina ar vietējām saules baterijām, kā arī saņem no tīkla. Ciematam pieder savas daļas apkārtējo vēja elektrostaciju parkos. Notekūdeņi tiek attīrīti niedru baseinos, bet visās tualetēs ir komposttualetes. Daudz ko šeit izmanto koplietošanā, piemēram, autoparku ar astoņām automašīnām, veļasmašīnas, no telpām – viesistabas, virtuves. Ciematā esošajā sešu hektāru fermā izaudzē 50% no pašpatēriņam nepieciešamajiem dārzeņiem un salātiem. 10
Galvenā mācība, ko guvu šajā laikā, – milzīga nozīme ir kopienas veidošanai, kas ietver savstarpējās uzticības saikņu veidošanu, atklātu un cieņpilnu komunikāciju, sadarbošanos u.c. Viss pārējais tiek pakārtots.
Pateicoties “Sieben Linden”, attiecīgais apvidus Vācijas nomalē izceļas gan ekonomiskā, gan demogrāfiskā ziņā.
Latvijai ekociematu, kopienas ideja noderētu kā piemērs, lai cilvēkus, tajā skaitā jauniešus, ieinteresētu par dzīvi laukos, apturētu atsevišķu ciematu izmiršanu un pat pavērstu procesu pozitīvā virzienā. Man simpatizē dzimtas mājvietu tipa ekociemati ar hektāru lielām viensētām, kas savā starpā sadarbojas, lai nodrošinātu ciemata veiksmīgu pastāvēšanu, tāpēc esmu pievienojies topošā projekta “Gaismas Dārzi” grupai. Šobrīd vēl nav zināma tā atrašanās vieta, jo grupa meklē zemi,” plānus Latvijā ieskicē Artūrs Polis.