Vjačeslavs Dombrovskis bijušo iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu pirmo reizi uzrunājis aptuveni pirms gada.
Vjačeslavs Dombrovskis bijušo iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu pirmo reizi uzrunājis aptuveni pirms gada.
Foto: Evija Trifanova/LETA un Sintija Zandersone/LETA

Atklājas, ka Dombrovskis bijušo iekšlietu ministru Ģirģenu pirmo reizi uzrunājis aptuveni pirms gada 8

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Saeimas ārpusfrakciju deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (ievēlēts no “Saskaņas”) trešdien oficiāli apstiprināja, ka attālinātas sapulces formātā sestdien, 28. augustā, tiks uzsākta partijas “Republika” dibināšana.

Tas nozīmē, ka tās biedriem vairāku dienu laikā būs notariāli jāapstiprina piekrišana partijas dibināšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plašāka informācija medijiem tiks sniegta, kad dibināšanas dokumenti pēc parakstu savākšanas tiks iesniegti Uzņēmumu reģistrā, “Latvijas Avīzei” sacīja V. Dombrovskis.

Viņš partiju veido kopā ar bijušo iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu, kuru darbam valdība bija deleģējusi partija “KPV LV”. V. Dombrovskis esot S. Ģirģenu pirmo reizi uzrunājis aptuveni pirms gada, kad nolēmis veidot jaunu partiju.

Līdz ar to atklāts ir arī noslēpums, par kādu jaunu politisko spēku iepriekš runāja S. Ģirģens, kā arī viņa brālis Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens un Ēriks Pucens, paziņojot par aiziešanu no partijas “Par cilvēcīgu Latviju” – tā sevi pārdēvēja “KPV LV”, kurai jo­projām Saeimā ir frakcija.

Taču tas ir iespējams tikai tāpēc, ka frakcijā darbojas arī deputāti – Ralfs Nemiro un Ē. Pucens –, kas no partijas ir aizgājuši.

“KPV LV” sadalīšanās turpinās

Līdz ar brāļu Ģirģenu paziņojumu redzams, ka no iepriekšējo vēlēšanu veiksminieces “KPV LV” (otrs lielākais vēlētāju atbalsts aiz “Saskaņas” un 16 vietas parlamentā) ievēlētie deputāti ir izklīduši pa daudziem politiskajiem spēkiem plašā politiskajā spektrā – viņi ir “Jaunajā Vienotībā”, Nacionālajā apvienībā, iespējams, būs arī Jaunajā konservatīvajā partijā.

Citi iesaistījušies partijā “Likums un kārtība”, kuru vada Aldis Gobzems, Aināra Šlesera pieteiktajā “Latvija pirmajā vietā” un arī topošajā partijā “Republika”. Taču visi “KPV LV” deputāti vēl savu izvēli nav atklājuši.

K. Ģirģens lēmumu iet kopā ar V. Dombrovski pamato ar vēlmi iesaistīties pragmatiskā centriskā politiskajā spēkā “ar mērķi pašiem pieņemt politiskos lēmumus”.

Reklāma
Reklāma

Viņš “Latvijas Avīzei” apgalvoja, ka gan viņa brālim valdībā, gan viņam pašam Saeimā tas ne vienmēr ir bijis iespējams. Pie V. Dombrovska, kas arī ir bijis ministrs, un viņa domubiedriem, starp kuriem ir arī Saeimas deputāte Evija Papule, K. Ģirģens redz iespējas strādāt uz rezultātu.

Pagaidām viņam neesot nekā kopīga ar A. Šlesera un A. Gob­zema veidotajiem spēkiem, kas vairāk kritizē visu un “iet uz provokācijām”, bet nepārliecina sabiedrību ar savu piedāvājumu.

Uz vaicāto, kāpēc “KPV LV” ir sašķēlusies tik daudzās daļās, K. Ģirģens atbildēja: “”KPV LV” pamatproblēma bija divi līderi [Artuss Kaimiņš un Aldis Gobzems], kas katrs bija ar savu redzējumu. Arī tas, ka daudzi cilvēki ienāca politikā pēdējā brīdī.” K. Ģirģens pirms tam bija Jēkabpils domes deputāts.

K. Ģirģens lēš, ka no bijušās “KPV LV” uz “Republiku” sākumā varētu aiziet ap simt bijušo vai esošo biedru, kuru liela daļa dzīvo reģionos.

Ģirģenu ieraudzīja budžeta apspriešanā

No biedrības “Republika 2030”, uz kuras bāzes tiks dibināta partija, jaunajā politiskajā spēkā varētu iesaistīties ap 200 cilvēku, pastāstīja V. Dombrovskis.

Partijas kodolā būs daļa no biedrības valdes, no kuras aizgājis tikai Raimonds Rublovskis un Elita Dreimane – abi būs pie A. Šlesera.

V. Dombrovskis negribēja konkretizēt partijas kodolu, bet ir skaidrs, ka bez viņa viens no līderiem būs arī S. Ģirģens.

Biedrības valdē bija, piemēram, bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss, bijušais Finanšu ministrijas, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs, bijusī Valsts datu inspekcijas vadītāja Signe Plūmiņa.

Uz vaicāto, kā V. Dombrovskim radās doma uzrunāt S. Ģirģenu, viņš atbildēja, ka bijušo iekšlietu ministru pamanījis jau toreiz, kad notikusi Krišjāņa Kariņa (“JV”) valdības pirmā budžeta apspriešana Budžeta un finanšu komisijā, kurā V. Dombrovskis strādā.

S. Ģirģens bijis viens no nedaudzajiem ministriem, kas uz komisijas sēdi ieradies pats, cenšoties pārliecināt deputātus par iekšlietu jomas budžetu, un spēja to izdarīt bez ierēdņu palīdzības.

“Mani tas pārsteidza, jo viņš bija jauns ministrs,” piebilda V. Dombrovskis.

Topošās partijas paziņojumā S. Ģirģens norāda: “Mēs nemācīsim, kā pareizi dzīvot, bet aicinām kopā attīstīt valsti, ieguldot katrs savu talantu sabiedrības kopējam labumam.”

Savukārt V. Dombrovskis uzsvēris: “Mēs nenodarbojamies ar tukšu populismu, mūsu attīstības redzējums paredz iespēju vairāk pelnīt gan iedzīvotājiem, gan valstij, lai visās jomās mēs kā valsts un sabiedrība varam atļauties vairāk un kvalitatīvāk.”

Abu politiķu vēstījums norāda, ka šis politiskais spēks gatavojas konkurēt ar centriskām partijām, nevis iet to ceļu, kuru izvēlējies Šle­sers un Gobzems.

“Republika” nešķirošot Latvijas iedzīvotājus pēc dažādām pazīmēm, bet būs atvērta politiskā organizācija, teikts tās paziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.