“Dogo” ražotājs no vetārstiem prasa piedzīt 458 000 eiro 14
Suņu barības “Dogo” ražotājs AS “Tukuma Straume” šī gada 17. augustā Rīgas pilsētas priekšpilsētas tiesā ir iesniedzis prasības pieteikumu ar lūgumu pārtraukt un aizliegt 17 atbildētāju prettiesisku rīcību, kas izpaužas kā negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpums, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par uzņēmumu un tā ražoto preču kvalitāti. Uzņēmums lūdz tiesai no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt tam nodarītos zaudējumus 458 411,15 eiro apmērā, informēja uzņemumā.
Starp atbildētājiem ir 8 fiziskas personas – Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes locekle Ilze Matīse-Van Houtana, praktizējoši veterinārārsti Lita Konopore, Gatis Krūmiņš, Māra Viduža, Anna Jesereviča, Gatis Kalniņš, Sandra Skara-Sirmā un Evita Leitāne, kā arī 9 juridiskas personas – SIA “HĪRONS”, SIA “SANARIUS”, SIA “J & G Veterinārais serviss”, SIA “VETERINĀRMEDICĪNAS IZGLĪTĪBAS CENTRS”, SIA “AA ZOO”, zemnieku saimniecības “KRŪMIŅI”, IK “E.LEITĀNES VETERINĀRĀ AMBULANCE”, IK “Veterinārās patoloģijas serviss” un Latvijas veterinārārstu biedrība. Uzņēmums uzskata, ka šīs personas ilgā laika posmā ir izplatījušas nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par “Dogo” suņu barību.
“Tā ir vienreizēji absurda situācija, kad šaura cilvēku grupa vairāk kā gada garumā, bez jebkādiem zinātniski pierādītiem faktiem un pretrunā valsts institūciju slēdzieniem, ir atļāvusies nepamatoti nomelnot veiksmīga Latvijas ražotāja produkciju, kas ir iemantojusi pircēju uzticību un lojalitāti. Tas izskatās pēc apzinātas ļaunprātības ar mērķi atbrīvot vietējo tirgu importa precei. Vēršoties tiesā, mēs gribam beidzot rast risinājumu šai situācijai un lūdzam izbeigt “Dogo” produkcijas nepamatotu nomelnošanu un radīto zaudējumu atlīdzināšanu,” uzsver AS “Tukuma Straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.
Iepriekš jau ziņots, ka Pārtikas un Veterinārais dienests (PVD) ir nonācis pie slēdziena – “Dogo” barībā nav vielu, kas varētu izraisīt slimību suņiem. Slimība uzliesmoja 2015.gada martā, pēc tam konstatēti vairāk nekā 100 saslimšanas gadījumi. Situācija sarežģījās šogad martā pēc iesaistīto pušu domstarpībām par slimības pētījumiem.
Līdz šim suņu barības vada saslimšanas cēloņu izpētē jau ieguldīti ap 45 000 eiro, tajā skaitā 10 700 eiro no Zemkopības ministrijas (ZM) budžeta, 25 000 eiro no institūta “Bior” budžeta, 9000 eiro no Pārtikas un veterinārā dienesta budžeta. Savukārt LVB neatkarīgus pētījumus veic par portālā “ziedot.lv” saziedotajiem 31 212 eiro.
Tikmēr līdz šim veiktajās barības analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītājas, līdz ar to ZM, kā arī ražotājs noliedz barības saistību ar saslimšanu, uzsverot, ka nav konstatēts neviens kritērijs, kura dēļ varētu teikt, ka suņu saslimšanā ir vainojama barība.