Dobermanis saķēra bērnu zobos un izvilka pagalmā. Iemesls – biedējošs un liek padomāt 0
Nejauši kādā Austrālijas interneta blogā uzejot šo stāstu, pārskatīju un nolēmu jums, lasītāji, nepiedāvāt – galu galā informācija nav īpaši detalizēta un droši vien arī ne “pirmā svaiguma”. Tomēr doma par lasīto tirdīja, tāpēc nolēmu šo gadījumu tomēr atstāstīt. Tas liek padomāt vismaz par divām lietām: cik bieži viss nav tā, kā izskatās; un cik būtiski svarīgi par bērna drošību domāt visu laiku. Jo ik mirkli var atgadīties jebkas.
Ļoti bieži dzirdam, ka suņi ir uzticami, prognozējami un vispār – cilvēka labākie draugi galu galā! Bet dzīvnieks tomēr paliek dzīvnieks, un reizēm mūsu labākais draugs kļūst agresīvs. Iespējams, tā gadījies ar jums: pazīstams suns sāk rādīt zobus un rūkt.
Parasti tā notiek, ja pret suni iepriekš slikti izturējušies. Ļoti svarīgi, lai saimnieks suni socializētu, lai tas netiktu pastāvīgi turēts ieslēgts vai pat pie ķēdes!
Bet šis stāsts būs nedaudz citāds. Austrāliete Ketrīna un viņas ģimene patiešām pieņēma suni, pret kuru iepriekšējie saimnieki bija slikti izturējušies. Bet jaunajā ģimenē skaistais dzīvnieks baudīja tikai mīlestību un rūpes.
Tomēr kādu dienu Ketrīna ar šausmām pamanīja, ka dobermanis sāk dīvaini izturēties pret viņas meitu Šarloti, kurai bija tikai 18 mēneši. Lielais suns Hans bērnu grūstīja un centās saķert zobos.
Kamēr māte nepaspēja piesteigties, Hans saķēra mazulīti aiz autiņbiksītēm un strauja izmeta pagalmā. Māte, protams, bija šausmās – bet mazulis par laimi necieta. Un tikai pēc mirkļa sieviete saprata, ka suni sakodusi čūska, kas bija pirms tam acīmredzot centusies uzbrukt mazajai Šarlotei. Ketrīna saprata: suns centās paglābt bērnu no bīstamās čūskas.
Ģimene aizveda suni pie veterināra, un viss beidzās labi – dzīvniekam kodums kājā nebija nāvējošs. Tas turpina būt par labu draugu un, kā izrādās, arī aizstāvi.
Bet, lai novērstu iespējamu suņa agresiju, īpaši ja ģimenē ir bērni, vērts ievērot šos principus:
– novērojiet suņa uzvedību un māciet socializēties;
– regulāri vediet mīluli pie veterināra. Suņa agresiju var izraisīt kāda saslimšana;
– izvairieties no stresa radīšanas sunim (trokšņaina vide, bērnu nekontrolētas rotālas ar dzīvnieku;
– nesodiet, neatņemiet rotaļlietas un nesitiet, tas tikai radīs vēl lielāku agresiju.
Avots: http://mb.ntd.tv/