Dižciltīgās skaistules gladiolas krāšņā foto galerijā 0
Augustam un septembrim piestāv gladiolas. Šīm karaliski cēlajām puķēm ziedu kausi ir daudzveidīgās krāsās: no tīri baltiem līdz melniem, no zaļiem līdz sarkaniem, kā arī daudzkrāsainiem. Bezgala dažāds ir ziedu lielums – sākot no miniatūrgladiolām (zieda lielums nepārsniedz 6 cm) un beidzot ar gigantziedu gladiolām, kam zieda diametrs ir vairāk nekā 14 cm.
Krāšnos ziedus iespējams novērtēt izstādē “Gladiolu varavīksne – veltījums manai Latvijai” Latvijas Dabas muzejā, kura norisināsies līdz 19.augustam.
Foto LETA
Izstādē ir apskatāmas vairāk nekā 150 ziedu šķirnes un to hibrīdi. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību. Šogad ekspozīcijā īpaši tiks izceltas Latvijā selekcionētās šķirnes – tās piedāvās apskatīt selekcionāri Dace Puriņa, Laimonis Zaķis, Visvaldis Vinķelis un Juris Bāze. Tāpat izstādē ar savām kolekcijām piedalīsies gladiolu kolekcionāri Gunta Jēkabsone no Kurzemes, Ērika Ozere no Zemgales, Aija Stūrīte, Raimonds Puriņš un Ancānu ģimene no Pierīgas.
Izstādes laikā būs iespējams arī saņemt konsultācijas no gladiolu audzētājiem un selekcionāriem, kā arī iegādāties dažādas sīpolpuķes, īrisus un dienziedes, kas piemērotas stādīšanai tieši augustā. Gladiolu selekcionāri Zaķis un Vinķelis apmeklētājiem ļaus ielūkoties savu veidoto šķirņu katalogos.
“Gladiolas ir pateicīgi ziedi, tie labi aug dažāda sastāva augsnēs, piedod mēslošanas kļūdas, spēj izturēt gan pārmērīgu sausumu, gan paaugstinātu mitrumu. To ziediem ir ļoti plašs pielietojums – tos var izmantot gan ziedu pušķos, gan kompozīciju veidošanā. Regulāri noņemot vecos ziedus, gladiolas savu krāšņumu saglabā ļoti ilgi, tām izplaukst visi pumpuri līdz pat vārpas galam,” pauda Jance.