Dižciltīga zivs, karalisks baudījums 0
Licencētās makšķerēšanas nolikumos norādītajās vietās turpinās lašu un taimiņu spiningošana. Salacā visā tās garumā līdz 1. maijam un Ventas posmā no vecā Kuldīgas tilta līdz Abavas ietekai līdz 31. maijam, nopērkot atļauju, drīkst spiningot un lomā paturēt vienu lasi vai taimiņu.
Ventā vienas dienas licences cena ir pieci, bet Salacā – deviņi lati. Gribētāju pacīnīties ar šīm dižciltīgajām un spēcīgajām zivīm netrūkst, jo, kā izrādās, piedabūt “raibos” uz ķeršanos arī iesācējam nav pārāk sarežģīti. Nepieciešams tikai izvēlēties upes krastā piemērotu vietu, aprīkojumu un mānekli. Un bruņoties ar pacietību, kā arī ticību, ka es savu zivi izvilkšu. Jo ne vienmēr jau pirmajos iemetienos kārotais lasis pieķersies.
Ir ziņas, ka lašveidīgās zivis šopavasar intensīvi velk arī citās upēs – Gaujā, Vitrupē, Svētupē, Irbē, Rojā, taču šāda rīcība ir nelikumīga un sodāma, jo Makšķerēšanas noteikumi aizliedz iegūt lašus un taimiņus visās ūdenstilpēs, izņemot licencētās vietas.
Spiningošanai visnoderīgākie ir viegli, bet izturīgi kāti garumā no 2,70 līdz 3,40 metriem, kas aprīkoti ar drošu bezinerces vai multiplikatora spoli. Vēlama pītā aukla, jo caur to jūtama katra mānekļa saskare ar upes gultni un, kas pats svarīgākais, zivs kampiens. Ass, īss piecirtiens vajadzīgs jebkurā gadījumā. Jārēķinās, ka spiningojot zaudēsiet daļu mānekļu, jo vizulis jāvada tuvu upes gultnei, uz kuras palu ūdeņi var būt sanesuši dažādus kritušus kokus vai citus nevēlamus ķērājus. Tādēļ copes piederumu kastē jābūt vismaz krietnai saujai bleķu, roteru un vobleru. Var iztikt ar visvienkāršākajiem mānekļiem no tā saucamā lētā gala. Galvenais, lai to spēle iekārdinātu zivi un izaicinātu uz uzbrukumu. Abās upēs vienlīdz labi strādā slaidi sudraboti vai zeltainas krāsas šūpojošie un karotes veida vizuļi, arī tādu pašu nokrāsu pasmagi rotiņi. Copes aktivitāti labvēlīgi ietekmē sarkans akcents pie asā trijžuburu āķa. Tas var būt košs spalvu vai diegu pušķis, kā arī plastmasas lapiņa.