Divos mēnešos saņemtas gandrīz 200 sūdzības par Valsts valodas likuma pārkāpumiem 0

Šī gada pirmajos divos mēnešos Valsts valodas centrs (VVC) saņēmis gandrīz 200 sūdzības par Valsts valodas likuma pārkāpumiem, aģentūru LETA informēja VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Svari – Audi, vērsis – Volvo. Kāda automašīna piemērota tavas zodiaka zīmes pārstāvjiem? 13
Krimināls
Kāds sods var draudēt autovadītājam, kurš, iespējams, izraisīja traģisku sadursmi uz Ventspils šosejas?
Kokteilis
8 bērna uzvedības pazīmes, kas norāda, ka jūsu bērns ir apveltīts ar ģenialitāti
Lasīt citas ziņas

VVC Valodas kontroles nodaļa šī gada janvārī un februārī saņēmusi 140 rakstiskas un 54 mutiskas iedzīvotāju sūdzības par Valsts valodas likuma pārkāpumiem. Tas ir gandrīz 2,4 reizes vairāk salīdzinājumā ar 2010.gada pirmajiem diviem mēnešiem un 1,5 reizes vairāk nekā 2011.gadā šajā pašā laika posmā.

Kursītis uzsver, ka palielinājies tieši rakstisko sūdzību skaits. To skaits šī gada janvārī un februārī ir pat 12 reizes lielāks, salīdzinot ar 2005. un 2006.gadu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, VVC pagājušajā gadā administratīvi sodījis 1062 personas par Valsts valodas likuma neievērošanu, kas ir par 250 personām vairāk nekā 2010.gadā.

Pērn VVC inspektori veikuši 4600 valsts valodas lietojuma pārbaudes, gandrīz pusē no tām konstatēts kāds Valsts valodas likuma prasību pārkāpums.

Pagājušajā gadā VVC saņēmis un izskatījis 825 sūdzības, kas ir mazliet vairāk nekā 2010.gadā. “No sūdzību satura var secināt, ka attiecības starp klientu un pakalpojumu sniedzēju ir kļuvušas daudz agresīvākas. Proti, pakalpojumu sniedzējs atsakās runāt valsts valodā krievu valodas pašpietiekamības dēļ. Visvairāk sūdzību saņemam no Rīgas un Rīgas reģiona, kur Valsts valodas likuma prasību neievērošana ir visizteiktākā. VVC pagājušajā gadā saņēmis mazāk sūdzību par Saeimas un pašvaldību deputātiem, kuri nepietiekamā apjomā lieto valsts valodu,” stāstīja Kursītis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.