Maira Veisbarde. Ar grāmatu, 2022. Papīrs, pastelis.
Maira Veisbarde. Ar grāmatu, 2022. Papīrs, pastelis.
Publicitātes foto

Divi mākslas tandēmi Jūrmalas muzejā 0

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Jūrmalas muzeja otrā stāva zālēs no 30. marta līdz 8. maijam apskatāma Baibas Ābelītes un Visvalža Asara kopizstāde “Zeme – zemējums”, bet Kamīnzālē jaunus darbus un hrestomātiskas vērtības rāda jūrmalnieki Maira Veisbārde un Andris Bērziņš.

Abu izstāžu kuratore ir mākslas zinātniece Ieva Trillo. Izstādes “Zeme – zemējums” autori Visvaldis Asaris un Baiba Ābelīte ir tēvs un meita – mākslinieku tandēms, kuri pārstāv divas paaudzes. Kopizstādē viņu darbi, veidojot dialogu, demon­strē pretstatus: gleznieciskais – grafiskais, miers – trauksme, meditācija – spriedze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet izstādē “Sieviete…” skatāms gleznotājas Mairas Veisbārdes un tēlnieka Andra Bērziņa radošais veikums – sievietes skaistums, ķermeņa grācija un plastika atklājas mākslinieku radītajos aktos un figurālajās kompozīcijās. Abus vieno gan ģimeniska saite, gan radniecisks pasaules redzējums – klasiska formveide, jūtīgi uztverts un ar pietāti atveidots modelis. Lai gan autori pārstāv dažādas mākslas nozares, visu mākslas darbu pamatā ir zīmējums.

Aizmirstība fotogrāfiju pasaulē. No rītdienas līdz 14. maijam ISSP Galerijā apskatāma mākslinieces Kristīnes Krauzes-Sluckas izstāde “Izšķirtspējas streiks” – jaukto mediju instalācija, kas aplūko fotogrāfijas pārproducēšanu digitālajā laikmetā. Izstādes kuratore – Iveta Gabaliņa. Instalācijas izejmateriāla pamatā ir sasmalcinātas fotogrāfijas no Krauzes-Sluckas ģimenes albuma.

Līdz ar fotogrāfiju samalšanu ģimenes atmiņas pārvēršas bezveidīgā masā, pakļaujot fotogrāfiju jaunu nozīmju meklējumiem. Māksliniece uzskata, ka mūsdienās tiek fotografēts aizvien vairāk, bet lielākā daļa radīto attēlu nonāk virtuālajā vidē, cirkulējot datu masā kā aizmirstībā. “Te nu mēs esam, divātā ar mammu un mūsu papīra fotoalbumiem, atgriežamies saviesīgos notikumos, ceļojumos, dabas ainavās un cilvēku portretos, kur daļu vairs neatceras viņa, bet man tie ir sveši.

Dīvainā kārtā pieķeru sevi pie domas, ka albumu pārskatīšanas process, saruna un stāsti ir nozīmīgāki par pašiem fotoattēliem.” Kristīne Krauze-Slucka 2020. gadā ieguva maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Viņa ir saņēmusi gleznotāja Valdemāra Tones fonda stipendiju, Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku “Grand Prix” balvu.

Tikšanās ar Georgiju Osokinu. Piektdien, 8. aprīlī, Latgales vēstniecībā “Gors” un sestdien, 9. aprīlī, koncertzālē “Cēsis” gaidāms koncerts, kurā atklāsies latviešu pianista Georgija Osokina dažādās talanta šķautnes – pirmajā daļā klavierēm solo izskanēs Aleksandra Skrjabina un Frederika Šopēna skaņdarbi, bet vakara turpinājumā pirmizrādi piedzīvos laikmetīgā baleta viencēliens “Lauskas”, kura pamatā ir Georgija klavierimprovizācijas un Milanas Komarovas horeogrāfija.

Reklāma
Reklāma

Pianisma izcilības simbola – Osokinu dinastijas – jaunākais pārstāvis Georgijs Osokins šobrīd ir visvairāk koncertējošais Latvijas pianists pasaulē, ar savu talantu viņš apbur klausītājus gan dzimtenē, gan Eiropā, Āzijā un ASV.