Trusis un jūras cūciņa.
Trusis un jūras cūciņa.
Foto – Dainis Bušmanis

Divatā siltāk: kā kopā dzīvo Angoras trusis un kailā jūrascūciņa 0

Madonas novada Sarkaņu pagastā mājās “Dzeņi-Vāciets” vienā krātiņa dzīvo kāds jauks, draudzīgs pāris – Angoras trusis un kailā jūrascūciņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Angoras trusi Čabatiņu un kailo jūrascūciņu Šepsi saimniece UNDĪNE LIEPIŅA mājās pārvedusi vienā dienā. Trusi iegādājusies mājdzīvnieku izstādē “ZooExpo” Ķīpsalā. Tajā pašā dienā pa ceļam no kādām mājām Rīgas pusē paņēmusi iepriekš aizrunāto melno kailo jūrascūciņu. Kailam dzīvniekam dzīvot kopā ar pūkainu būs siltāk, nolēma Undīne, un abus izmitināja vienā krātiņā. Patiesībā jau tas nav nekas neparasts, stāsta Undīne. Arī citur pasaulē jūrascūciņas bez spalvas mēdz turēt kopā ar trušiem.

Abi dzīvnieki atrada kopīgu valodu jau pirmajā dienā, kad sastapās, un joprojām sadzīvo draudzīgi. Jūrascūciņa bieži vien iekārtojas pagulēt trusim virsū vai palien zem tā. Šepsis patlaban ir vienu gadu, Čabatiņš – pusotru gadu vecs. Abpusējo saprašanos daļēji nosaka tas, ka gan ēšanas, gan gulēšanas paradumi abiem šiem dzīvniekiem ir līdzīgi. Abas radībiņas ir aktīvas gan naktī, gan dienā. Miegam velta pavisam maz laika. Jūrascūciņai diennaktī pietiek aptuveni ar piecām minūtēm miega un arī trusim ir līdzīgi, stāsta Undīne. Abiem dzīvniekiem nemitīgi jāēd, jo zarnu saturu uz priekšu virza nevis motorika, bet apēstā barība. Abu šo radībiņu dzīves ilgums ir ap astoņiem gadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienīgā lielā atšķirība ir tā, ka Čabatiņam ļoti patīk paļepatot pa māju, bet Šepsis ir bailīgs un no būra ārā brīvprātīgi nedodas. Kad trusis devies klejojumos, jūrascūciņa, krātiņā palikusi viena, ļoti satraucas un ar spalgu skaņu sauc draugu mājās. Trušiem raksturs mēdz būt atšķirīgs: vienam patīk vairāk grauzt, citam mazāk. Čabatiņš ir prātīgs, un, skraidot pa mājokli, nekādas blēņas nesastrādā. Čabatiņš arī neiebilst, ja viņu paņem rokās un samīļo. Šepsis ir mazāk komunikabls. Paņemts klēpī, lielu prieku neizrāda, bet arī nepretojas.

Kailās jūrascūciņas mēdz būt ne tikai melnas, bet arī gaišas, ar plankumiem un citādas. Latvijā gan tās ir diezgan reti sastopamas, jo kailos dzīvniekus ir grūti pavairot. Pat tad, ja krusto divas radībiņas bez spalvas, bieži vien piedzimst spalvainas.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.