Reklāmfoto

“Divas Lotiņas” – ar rotaļu par nopietno 
 0

Latvijas Leļļu teātrī no 3. novembra skatītājus priecēs daudzu paaudžu lasītāju iemīļotā vācu rakstnieka Ēriha Kestnera grāmatas “Divas Lotiņas” varoņi, ko iestudē Ģirts Šolis, kurš izrādi veido kopā ar aktieriem – Danu Lāci, Santu Didžus un Valdi Vanagu. Uz izrādi gaidītas ģimenes kopā ar bērniem no piecu gadu vecuma. 


Reklāma
Reklāma

 

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

“Pasaulē ir ļoti daudz šķirtu vecāku un ļoti daudz bērnu, kas no tā cieš. Un ir daudz citu bērnu, kas cieš no tā, ka vecāki nešķiras,” savā 1949. gadā tapušajā stāstā saka vācu rakstnieks Ērihs Kestners.

Jaunās izrādes režisors Ģirts Šolis atklāj, ka, iestudējot daudzu vecāku un bērnu iemīļoto stāstu par dvīņu māsiņām Luīzi un Loti, kas “samainījās vietām”, radot pamatīgu jucekli, vēlas vienkāršā un saprotamā valodā runāt par vecāku šķiršanās problēmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors, kuram šī ir debija gan Leļļu teātrī, gan bērnu iestudējumu jomā, uzskata, šī problēma mūsdienās aktuāla visā pasaulē un īpaši Latvijā. “Mūsu dzīves ritms pēdējos gados radījis vēlmi izbaudīt “ātrās dzīves” garšu, kur nav laika remontēt ne vecas mēbeles, ne attiecības. Un nav arī laika parunāt ar bērnu par to, kā viņš jūtas situācijā, ja tētis ar māmiņu izlēmuši iet katrs savu ceļu,” spriež Ģ. Šolis.

Tomēr, uzsver izrādes veidotāji, “Divas Lotiņas” ir stāsts ar laimīgām beigām. Arī pašā izrādē no nopietnības nebūšot ne miņas – uz skatuves būšot viena liela “ņemšanās” un dauzīšanās, jo stāsta centrā taču ir divas traki temperamentīgas jaunkundzes. “Pamatā šis ir stāsts par diviem drosmīgiem bērniem, divām meitenītēm, kas cīnās par savu ģimeni. Autors ir ļoti pazīstams, darbs – klasisks, interesants un, galvenais, bērniem viegli uztverams.

Par pamatu ņemam rotaļu, kurā pieaugušie caur jokiem, dziesmām un spēlēm runā par nopietnām lietām. Šī forma ļauj izvairīties no pieaugušo “paaugstinātā” toņa morālītes, kas nereti sastopama bērnu izrādēs vai gadījumos, kad pieaugušais skaidro jeb, pareizāk sakot, neskaidro savu rīcību,” stāsta Ģ. Šolis.

Šarmantus akcentus Lotiņu piedzīvojumiem piešķirs iestudējuma vizuālais noformējums, par ko parūpējies šī gada “Lielā Kristapa” balvas ieguvējs, mākslinieks Reinis Pētersons. Izrāde “Divas Lotiņas” tapusi objektu jeb priekšmetu teātra estētikā, kur aktieri uz skatuves izspēlē itin visas lomas, Valdim Vanagam atainojot stāsta vīriešus, bet Danai Lācei un Santai Didžus – sievietes, reizē atdzīvinot dažādus priekšmetus un lelles, tā radot savu stāstu. Vienīgās klasiskās lelles izrādē būšot pašas Lotiņas.

“Mans kā režisora uzdevums bija atsaukt aktieros bērnības, spēlēšanās sajūtu. Izrādē uz skatuves būs gandrīz viss, kas sastopams parastā bērnistabā. Tādēļ jūtos gandarīts, kad Dana Lāce atzinās, ka jūtoties kā leļļu mājā,” smaida režisors. Tieši objektu teātris līdz šim bijis arī viņa rokraksts, darbojoties paša dibinātajā apvienībā “Umka.lv”.

Reklāma
Reklāma

Mazos un lielos skatītājus priecēs arī mūziķa Goran Gora jeb Jāņa Holšteina-Upmaņa klātbūtne, viņam atskaņojot īpaši “Divām Lotiņām” sacerētu oriģinālmūziku – dziesmas un instrumentālo pavadījumu.

 

Varbūt noder

Tuvākās izrādes: 3.XI 11.00; 16.XI 18.30; 1. un 9.XII 15.00.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.