Krāsainā abutilone
Krāsainā abutilone
Foto – Shutterstock

Ar ko atšķiras istabas kļava no arācijas? 0

Ar ko atšķiras istabas kļava no arācijas? VIJA KULDĪGAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Istabas kļava, saukta arī par abutiloni, pieder pie malvu dzimtas. Savvaļā aug Centrālamerikas un Dienvidamerikas tropu un subtropu apgabalos, sasniedzot 2–3 m augstumu. Zied no pavasara līdz rudenim, reizēm pat visu gadu. Viena no skaistākajām sugām ir Darvina abutilone (Abutilon darwinii). No tās cēlušies daudzi starpsugu hibrīdi (Abutilon hybridum). Piemēram, šķirņu grupas ‘Maximum’ pārstāvji apveltīti ar lieliem, 5 cm diametra ziediem. Lapas ir vienkrāsainas, plankumainas vai ar salātzaļiem, dzelteniem vai baltiem raibumiem. Ziedi var būt oranži, dzelteni vai balti.

Skaistas ir arī no krāsainās abutilones (Abutilon pictum) izveidotās šķirnes, kam lapas ir ar baltiem vai laškrāsas plankumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Istabas kļavas labi aug gaišā, diezgan vēsā vietā (ap +18 °C). Vasarā tās labi jūtas uz balkona. Augi jāsargā no svelmainiem saules stariem, kā arī no lietus un vēja. Pavasarī un vasarā istabas bagātīgi jālaista ar remdenu ūdeni (pat īslaicīgi iekaltētiem augiem nobirst lapas un ziedi). No marta līdz augusta beigām reizi divās nedēļās augus piebaro ar pilnmēslojumu.

Labos apstākļos istabas kļavām kaitēkļi nesagādā problēmas. Toties pārāk sausās un siltās telpās šos augus apdraud laputis, tīklērces un bruņutis. Lai izvairītos no kaitēkļiem, augi bieži jāapsmidzina ar remdenu ūdeni.

Istabas arācija jeb fatsija (Fatsia japonica) labi jūtas gan gaišā, gan ēnainā vietā (+18…+22 °C), galvenais, lai tā atrastos tālāk no centrālapkures radiatoriem. Mūžzaļais daudzgadīgais krūms pieder pie arāliju dzimtas, telpās sasniedz 1–1,5 m augstumu. Lapas ir spožas, tumši zaļas, līdzīgas kļavu lapām. Fatsijai vasarā patīk mitrums, bet ziemā var laistīt minimāli. Augus nedrīkst iekaltēt! Augšanas periodā ik pēc 10 dienām piebaro ar šķidro mēslojumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.