Foto-Stock.xchng

Dīvainie ķiploki – bez ziednešiem 0

“Šogad ziemas ķiplokiem neveidojās ziedneši, apakšā ir mazi ķiplociņi. Kāpēc tā? Vai tādus var stādīt?” 
Silvija Ieviņa Kuldīgas novadā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Aunam olu kultenis, Vēžiem – mīksti vārītas. Kāda veida brokastu olas ir atbilstošas tavai zodiaka zīmei
Krieviem nāksies ar to samierināties: karš Ukrainā ir kliedējis mītus, uz kuriem balstījās Putina impērija
TV24
“Kāpēc ir tik astronomiskas cenas par zobu izraušanu? Tās šprices ir no zelta?” 229
Lasīt citas ziņas

– Tas nav nekas ārkārtējs. Dažām šķirnēm, īpaši tām, kuras cēlušās Francijā un Anglijā, piemīt šāds “untums”. Savā saimniecībā audzēju gan ziemas, gan universālās ķiploku šķirnes – ‘Iberian Wight’, ‘Picardy Wight’, ‘Early Purple Wight’, ‘Solent Wight’, ‘Lautrec Wight’, ‘Chesnok Wight’, ‘Elephant Garlic’. Vienai no šīm septiņām – agrajai un ražīgajai ‘Early Purple Wight’ – šogad nebija ziednešu un lejasdaļā veidojās mazi sīpoliņi, – pieredzē dalās ķiploku audzētājs Igors Nešins.

Ja saimniecībā audzētie ziemas ķiploki citkārt veidojuši ziednešus, bet kādā gadā to nav, iemesls var būt stiprs kailsals. Ķiploki ir aukstumizturīgi un parasti pārziemo labi, tomēr drošības labad stādījumus vēlams piesegt ar mulču – kūdru, kompostu vai kādu citu segmateriālu. Noteikti tas jādara, ja nav sniega, un siltā rudenī vai ziemas sākumā virs zemes parādījušies ķiploku asni. Nemulčēti augi, visticamāk, cietīs kailsalā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl viens iemesls – laikus nenogriezti ziedneši. Tie jāizgriež pēc iespējas ātrāk, kamēr vēl slēpjas starp lapām. Ja to neizdara, var notikt mutācija, var samazināties ķiploku raža.

Mazos sīpoliņus, kas izveidojušies ķiploku lejasdaļā, var izmantot tālākai pavairošanai. Iespējams, nākamajā gadā tie vēl neizaugs pilnvērtīgi, bet turpmāk gan.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.