Noslēpums zem segas 0


Šīs savdabīgās idejas iesācēja bija amerikāņu jauniete, studente, kura vienā no Facebook veselības grupām izklāstīja radušās sajūtas, klausoties īpašas skaņas. Tēmu sāka aktīvi apspriest, veidoja video, arvien vairāk cilvēku to skatījās. Tas bija pirms pieciem gadiem. Pašlaik interneta vietne Youtube ir pārpilna ar čukstu filmiņām, atliek vien izvēlēties sev tīkamākās un gremdēties tajās. Arī mobilajā telefonā var lejuplādēt šāda veida aplikāciju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Ievēroju, ka ASMR video vēstītājas pārsvarā ir jaunas un glītas meitenes. Dažas no viņām dalās pieredzē, kā un kāpēc izveidojušas savu kanālus Youtube. Vispirms vajadzējis analizēt, kādus vārdus labāk sacīt, kādas skaņas izmantot, lai radītu tik kārotās skudriņas un labsajūtas viļņus.

ASMR video internetā ir guvuši lielu popularitāti, dažus no tiem noskatījušies pat vairāki miljoni (!) cilvēku. Lasu neskaitāmus komentārus, kuros vēstīts ne tikai par negaidīti spēcīgu un tīkamu labsajūtu, bet arī par ieguvumiem: tagad labāk jūtos, tā ir iespēja relaksēties, mazinājies stress, uztraukums un bailes, kļuvis ciešāks miegs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiek ieteikts pirms video skatīšanās ērti apsēsties vai pat apgulties. Lai pilnībā varētu nodoties sajūtām, telpā nevajadzētu būt citiem trokšņiem. Lai labāk uztvertu 3D audio efektu jeb tā dēvēto binaurālo skaņu, kuras ierakstīšanai izmanto divus īpaši novietotus mikrofonus, arī klausītājam nepieciešamas austiņas. Vēl noder siltums un komforts, tāpēc ne viens vien pirms pieslēgšanās iemīļotajiem video ieritinās zem segas ar visām austiņām.

Mani mēģinājumi skatīties ASMR video gan beidzas pavisam citādi – ar žāvāšanos un nogurdinošu miegainību. Kā lai piespiežu sevi klausīties un skatīties, kā galīgi sveša jauniete (lai arī visai glīta un ar interesantu balsi) čukst kaut ko par matu ķemmēšanu un frizūras stilu, kas man piestāv?! Kāpēc man vajadzētu pusstundu iedziļināties dīvainās izdarībās, piemēram, kad kāds ar diviem kociņiem grabina pa akmentiņiem, rakājas monētu kaudzē vai švīkstina smiltis?!

Drīz vien kļūst skaidrs, ka ne katrs saņem apsolīto labsajūtas efektu… Atrodu publikācijas, kur tas skaidrots ar individuālām neirofizioloģiskām īpatnībām.

Psihoterapeits Valdis Briedis domā nedaudz citādi: “Vairāk tam pakļauta atkarīga personība. Tāds cilvēks kāro gūt šo mirkļa apmierinājumu atkal un atkal. Meklē noteiktus stimulatorus, jaunas skaņu intonācijas, kas sniedz gaidīto sajūtu. Taču līdz ar to, iespējams, daudz kas cits vairs nešķiet aizraujošs, jēgpilns. Varbūt pat pārlieku daudz laika pavada vienatnē, mājās, sāk izvairīties no satikšanās ar draugiem, atmet vaļaspriekus, jo kāro pēc iespējas ātrāk gremdēties iemīļotajās video skaņās un attēlos. Tas ir līdzīgi kā jebkurā citā atkarībā, kam tiek pakļauta visa dzīve,” uzsver psihoterapeits.

36,6 °C konsultants VALDIS BRIEDIS, ārsts psihoterapeits

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.