Diskusijas par kopējo ES lauksaimniecības politiku solās būt smagas 0

Eiropas Komisija (EK) sola vienkāršāku Kopējo lauksaimniecības politiku un lielākas lemšanas tiesības dalībvalstīm, tomēr sagaidāms, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu diskusijas par gaidāmajām izmaiņām būs smagas, pēc vakar, 11.decembrī Briselē notikušās nozares ministru sēdes informē Zemkopības ministrijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Sēdē, kurā piedalījās arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome pirmo reizi diskutēja par EK 29. novembrī izplatīto paziņojumu “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”. Šajā paziņojumā EK definējusi vīziju par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni un tās mērķiem pēc 2020. gada. EK nav iecerējusi veikt vērienīgas pārmaiņas nākotnes KLP politikā, bet gan to modernizēt un vienkāršot.

ES jau norādījusi, ka KLP izvirzīto mērķu īstenošanai ir nepieciešams līdzvērtīgs un taisnīgs ES finansējums visām dalībvalstīm, tādēļ diskusijā J.Dūklavs atkārtoti uzsvēra Latvijas galveno prioritāti – tiešo maksājumu izlīdzināšanu dalībvalstu starpā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vēlos nepārprotami vēlreiz uzsvērt, ka pienācis laiks beidzot pabeigt tiešo maksājumu izlīdzināšanu, lai visu ES dalībvalstu lauksaimnieki būtu līdzvērtīgos konkurences apstākļos,” uzsvēra zemkopības ministrs.

Tomēr jau šobrīd ir skaidrs, ka tuvākajā nākotnē ir paredzamas smagas diskusijas par šo jautājumu ES dalībvalstu atšķirīgo viedokļu dēļ.

EK atzīst, ka risinājumi mērķu sasniegšanā ne vienmēr ir vienādi piemērojami visām dalībvalstīm, norādot uz atšķirībām dalībvalstu starpā ES dienvidos un ziemeļos. Tādēļ EK plāno paredzēt lielākas lēmumu pieņemšanas tiesības dalībvalstīm, vienlaikus nosakot dalībvalstīm lielāku atbildību par ES kopējo mērķu sasniegšanu.

Latvija neatlaidīgi un vairāku gadu garumā ir pieprasījusi padarīt KLP vienkāršāku un dot iespējas dalībvalstīm to īstenot atbilstoši valsts īpatnībām un interesēm. Tādēļ Zemkopības ministrija ļoti atzinīgi vērtē šos EK ierosinājumus.

EK uz apspriestā paziņojuma pamata izstrādās likumdošanas priekšlikumus, kas būs pamats KLP darbībai pēc 2020.gada. Plānots, ka likumdošanas priekšlikumus publicēs 2018. gada vasarā.
Vairāk par KLP lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.