Saeimas deputāti sēdes laikā.

Diskusija. Vai nepieciešams filmēt deputātu darbu? 58

Pēc 10 000 parakstu savākšanas vietnē manabalss.lv Saeimas komisijai iesniegta iniciatīva par iespēju filmēt deputātu darbu. Iniciatīvas autori to pamatojuši ar lielākas skaidrības ieviešanu par to, ko deputāti dara valsts vadībā. Vai šādas iniciatīvas īstenošana būtu nepieciešama?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Es teikšu, ka tā ir blēņas,” TV24 raidījumā “Preses klubs” apgalvo bijusī veselības ministre (2019-2021) un bijusī labklājības ministre (2011-2014) Ilze Viņķele.

“Tas atklātības līmenis, kas Latvijā lēmumu pieņemšanā gan likumdevējam, gan izpildvarai ir, nav bieži sastopams Eiropā. Mums ir komisiju audiosēdes dabūjamas, cilvēki var pieteikties piedalīties komisijas sēdēs Saeimā, mēs skatāmies tiešraidē Ministru kabineta sēdes…”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņu fascinē iniciatīvas iesniedzēju formulējums, ka “mainīsies tas, ka taps skaidrāks viss noslēpumainais”.

“Mīļie, tā nav šamaņu sekta, tā ir Saeima! Kāds noslēpumainais? Un, ja tas noslēpumainais, ko pēta KNAB, tad ar kamerām Saeimas telpā jūs to noslēpmainību neizķersiet,” Viņķele norāda.

Arī vokālists un komponists Jānis Lemežis uzskata, ka tas ir kaut kas nevajadzīgs, jo mums jo tā ir redzams ļoti daudz.

“Man personīgi kā parastam iedzīvotājam nav svarīgi tas, kā cilvēks sēž vai raksta papīrus, vai balso, man ir svarīgs rezultāts. Un, ja es redzu, ka tas rezultāts ir, vai man viņš patīk vai nepatīk, tā atkal ir cita lieta, bet, manuprāt, man nav jāskatās, teiksim, pa kuru koridori viņš pārvietojas vai ar ko viņš sarunājas. Man tas kaut kā liekas kā tāds realitātes šovs.”

Savukārt Latvijas Ārpolitikas institūta direktors, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Andris Sprūds pauž uzskatu, ka mums ne vienmēr viss detaļās ir jāzina, kā arī šāda deputātu filmēšana varētu drīzāk izvērsties kā PR [sabiedrisko attiecību] aktivitāte, nevis kalpot par saturisko pienesumu politikas veidošanā.

“Ja mēs runājam par to atklātību, Latvijai ir ļoti daudz priekšrocību, un varbūt es pat mazliet teiktu, ka jau robežojas ar jautājuma zīmi, vai tā ir atklātība, kas tiešām ir ar efektivitātes zīmi,” viņš spriež.

Sprūdam toties pietrūkst dažādu ministriju regulāras preses konferences, kurās atskaitītos par ministrijās padarīto, jo šobrīd to dara tikai valdība vai Veselības ministrija konkrēti tieši Covid kotekstā, bet nav plašākas informācijas par katras ministrijas darbu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.