Disciplīna un radošums: kā valsts aizsardzības dienesta karavīri apvieno pienākumus un personiskās intereses 0

Latvijā, kur arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta valsts aizsardzības stiprināšanai un sabiedrības iesaistei aizsardzības pasākumos, svarīgi ir saprast, kā norit karavīru ikdiena. TV24 raidījumā “Uz līnijas” Sauszemes spēku 1. mehanizētā kājnieku bataljona virsseržants Ilmārs Rešņa skaidroja karavīru viedierīču lietošanas kārtību un profesionālās izaugsmes iespējas, īpaši līdzsvaru starp disciplīnu un atbalstu personiskai attīstībai.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Pircējs piefiksējis, ka pēc “PALDIES” kartes izmantošanas pirkuma summa palielinās. Kā to skaidro “Maxima”? 58
Kokteilis
10 lietas, ko darīja 80. gadu bērni un kas šokētu mūsdienu bērnus 55
Var izraisīt miega traucējumus: 5 produkti, ko nevajadzētu ēst vakariņās, ja gribat labi izgulēties
Lasīt citas ziņas

Viedierīču lietošana – kārtība un ierobežojumi

Lai gan viedierīces ir neatņemama mūsdienu dzīves sastāvdaļa, to lietošana karavīru ikdienā tiek stingri regulēta. Pamatmācības kursa ierīču lietošana ir ierobežota, īpaši nodarbību laikā. “Karavīrs nedrīkst izmantot telefonu mācību laikā – tas nav atļauts. Taču brīvajā laikā viņam šāda iespēja ir,” norāda Rešņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī pieeja tiek izmantota, lai saglabātu mācību procesa efektivitāti un disciplīnu, kas ir kritiski svarīgi militārajā vidē. Tomēr virsseržants piebilst, ka pēc aktīvā apmācību procesa karavīri var izmantot viedierīces, lai sazinātos ar tuviniekiem vai veiktu citus personiskus uzdevumus.

Radošums un profesionālā attīstība tiek veicināta

Neraugoties uz stingrajiem noteikumiem, militārā vide atbalsta karavīru radošās un profesionālās intereses. “Ja karavīrs vēlas attīstīt savu profesionālo vai hobija virzienu, cenšamies būt pretimnākoši,” stāsta Rešņa. Viņš skaidro, ka tas attiecas arī uz dalību sacensībās vai citu individuālu mērķu sasniegšanu: “Ja ir kādi pasākumi vai sacensības, mēs ļaujam viņiem piedalīties, ja vien tas netraucē dienesta pienākumu izpildei.”

Rešņa īpaši uzsver, ka disciplīna un kārtība ir militārās dzīves pamats, tomēr tas nenozīmē, ka cilvēciski aspekti tiek ignorēti. “Gribam, lai karavīri ne tikai pilda pienākumus, bet arī spēj pilnvērtīgi attīstīties,” viņš atzīmē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.