Foto: Pixabay

Sunim bieži gāzītes, parādījusies arī caureja. Kas par iemeslu? 0

“Suns pēdējā laikā regulāri sācis bojāt gaisu, parādījusies arī caureja. Kas tam varētu būt par iemeslu?” jautā Raimonds Cēsīs.

Reklāma
Reklāma

Līdzīgi kā cilvēkam

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Ja suns regulāri bojā gaisu, tas liecina par gremošanas trakta darbības traucējumiem jeb disbakteriozi, skaidro Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš.

Suņiem to visbiežāk izraisa izmaiņas ēdināšanā, piemēram, strauja ierastās barības maiņa vai arī dzīvnieks tiek cienāts ar gaļu un piena produktiem, lai gan iepriekš ir ēdis tikai sauso barību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Barība netiek pietiekami sagremota un rada pūšanas–rūgšanas procesu disbalansu gremošanas traktā. Disbakteriozi var izraisīt arī antibiotiku kurss, nepiemērota sausās barības formula, parazīttārpu invāzija.

Disbakteriozes simptomi ir pastiprināta gāzu veidošanās, kas izraisa vēdergraizes un caureju. Dzīvniekam tā var izraisīt vispārēju organisma atūdeņošanos. Disbakterioze traucē normālu olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu uzsūkšanos organismā.

Galvenais disbakteriozes ārstēšanas princips ir atjaunot normālu gremošanas trakta mikrofloru.

“Tam var izmantot veterinārajās aptiekās nopērkamās barības piedevas, piemēram, enterofermentu, kā arī cilvēku aptiekās nopērkamos baktērijas saturošos preparātus, piemēram, Linex kapsulas,” skaidro veterinārārsts.

Savukārt profilaksei galvenais ir pareizs, līdzsvarots uzturs, uzmanīga antibiotiku lietošana.

Ja dzīvniekam jau iepriekš novērotas gremošanas trakta problēmas, sākot jebkādu ārstēšanas kursu, veterinārārstam jābrīdina saimnieks par to, lai papildus izrakstītajiem medikamentiem tiktu lietoti arī speciāli baktēriju preparāti – probiotikas.

Tās palīdz normalizēt zarnu mikrofloru, sakārtot gremošanas procesa norisi. Jāatceras, ka probiotikas jālieto ilgākā laika posmā. Tās ļoti ieteicamas arī pēc antibiotiku lietošanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.