“Diplomu izsniegšana sporta zālē nav tas pats, kas diploma izsniegšana aktu zālē.” Salceviča komentē skolu izlaidumu etiķeti 37
Izlaidums ir publisks pasākums, kurā tērpu izvēlē pastāv etiķete, bieži arī skolu noteikts stils, tomēr stilisti iesaka nesalīdzināt jauniešu ģērbšanās manieres un tērpu izvēles, neuzspiests vecāku un skolas gribu, bet respektēt pašu jauniešu vēlmes, vēsta portāls “Lsm”.
Raidījumā “Ģimenes studija” sarunājas stilistes Indra Salceviča un Evija Briede-Blūma un etiķetes kursa pasniedzēja skolā “Ladyschool” Vita Kučerenko-Janigina.
Jaunietim svarīgi iederēties, tāpēc stils no vides ir atkarīgs. Viens no biežāk dzirdētajiem pārmetumiem meitenēm, kuras ģērbjas brīva stila apģērbā, ir sievišķības trūkums.
Briede-Blūma stāsta par savu pieredzi – vecāki ved bērnus pie stilista, lai palīdzētu sagatavoties izlaidumam. Skolas mēdz noteikt “rāmi” – izlaiduma krāsas, stilu, lai bildes skaistākas, labāks kopskats. Dažiem skolēniem tas ir izaicinājums.
Ir absurds, ka skolas ko šādu iesaka, tad skolai būtu jāiedod arī čeks tērpam, tas ietekmē vecāku budžetu. Tas ir konkrētās skolas direktores ambīcijas, direktorei var ieteikt bildēm izmantot fotošopu, pauž Salceviča.
Kučerenko-Janigina akcentē, ka pastāv dreskods, to neizdomā skolas vai direktori. Ir iespēja atrast risinājumu katra finansēm.
Vide diktē dreskodu, uzsver Salceviča, skaidrojot, ka
diplomu izsniegšana sporta zālē nav tas pats, kas diploma izsniegšana aktu zālē. Katra vieta nosaka tērpa stilu, ja izlaidums notiek ārā zālājā, tad apģērbam būtu jābūt citādam.
Briedes-Blūmas personīgais ieteikums – neveidot ļoti izaicinošus tērpus ar dziļiem dekoltē, tādus, kas piedienētu diskotēkām.
Mēs esam par iekļaujošo sabiedrību, mēs esam 21. gadsimtā.
“Kāda velna pēc visiem ir jāiederas?” jautā Indra,
“Ļaujiet bērnam izpausties, nevajag visus taisīt pēc vienas “šnites”, te tad sākas salīdzināšana. Pamatā esat jūs paši, bet atceramies, ka apmeklējam publisku pasākumu! Es esmu par etiķeti, bet ir rāmji, no kuriem varam atkāpties.”