Kurts Kembels. Foto: Scanpix

Diplomātiskā spriedze: ASV brīdina Eiropu par Ķīnas atbalstu Krievijai 51

ASV pastiprina diplomātiskos centienus, lai pārliecinātu Eiropu par Ķīnas sniegtā atbalsta Krievijai apjomu Ukrainas karā. Saskaņā ar ASV Valsts departamenta otrā augstākā ranga amatpersonas teikto, Eiropa tagad ieņem stingrāku nostāju pret Pekinu, raksta izdevums “Politico”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko tu attēlā ieraudzīji pirmo, un atklāj savas visslēptākās vēlmes
Lasīt citas ziņas

Kurts Kempbels, kurš vēl nesen pildīja ASV prezidenta Džo Baidena “Indo-Klusā okeāna reģiona cara” pienākumus, šonedēļ NATO dalībvalstu diplomātiem sniedza detalizētu brīdinājumu. Viņš uzsvēra Ķīnas iesaistīšanās mērogu, norādot uz “konkrētām un detalizētām” ziņām. Šī vizīte notika pirms jūlijā Vašingtonā paredzētā lielā NATO līderu samita, kurā alianse, visticamāk, nosūtīs stingru vēstījumu Pekinai.

Ķīnas atbalsts Krievijai rada bažas Eiropā

CITI ŠOBRĪD LASA

“Var teikt, ka Ķīnas vispārējais mērķis ir bijis ne tikai atbalstīt Krieviju – mūsuprāt, līdz galam -, bet arī publiski to noniecināt un vienlaikus censties uzturēt normālas diplomātiskās un komerciālās attiecības ar Eiropu,” Kempbels trešdien, viesojoties Briselē, sacīja nelielai mediju grupai.

“Un es domāju, ka vakardienas diskusijās Ziemeļatlantijas Padomē (NAC) mūs uzmundrināja tas, cik daudz Eiropas valstu skaidri pauda viedokli, ka nebūtu iespējams uzturēt normālas attiecības ar Ķīnu, ja tajā pašā laikā Ķīna slēptā veidā atbalstītu visdestabilizējošāko karu Eiropā kopš Otrā pasaules kara,” sacīja Kempbels.

Kempbels raksturoja Pekinas palīdzību Krievijai pēdējo 18 līdz 24 mēnešu laikā kā “dziļi satraucošu”.

“Es vēlos uzsvērt, ka tas, ko mēs esam redzējuši no Ķīnas puses Krievijai, nav vienreizējs gadījums vai pāris negodprātīgu uzņēmumu, kas iesaistīti Krievijas atbalstīšanā,” viņš teica.

“Tie ir ilgstoši, visaptveroši centieni, kurus atbalsta Ķīnas vadība un kuri ir paredzēti, lai sniegtu Krievijai visu iespējamo atbalstu aizkulisēs, kas ļautu tai atjaunot savas militārās spējas – tāla darbības rādiusa raķetes, bezpilota lidaparātus (dronus), dažas no tās spējām izsekot kustību kaujas laukā, tāla darbības rādiusa artilēriju un tamlīdzīgi. Šie centieni ir izstrādāti tā, lai tie lielā mērā nebūtu redzami.”

Tirdzniecības nesaskaņas ar Ķīnu rada papildu spriedzi

Papildus Krievijas karam ASV un ES kopīgi rūp Ķīnas pārmērīgā vara tirdzniecības jomā. Šī mēneša sākumā Baidena administrācija četrkāršoja tarifus Ķīnas elektriskajiem transportlīdzekļiem līdz 100%. Eiropas Komisija drīzumā plāno ieviest līdzīgus tarifus.

Eiropas uzņēmumi, sākot no Vācijas autobūves gigantiem līdz Francijas konjaka ražotājiem, aicina savas valdības atturēties no tirdzniecības kara ar Ķīnu, baidoties zaudēt pie

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.