* Kvieši un lēcas izdīgst visātrāk – divu līdz trīs dienu laikā –, bet redīsu un sinepju kreses – četru līdz piecu dienu laikā. Dīgšanas laiku ietekmē arī tas, cik regulāra ir apkope, kā arī tas, kādi ir klimatiskie apstākļi. Jāpatur prātā, ka svarīgi ir ievērot katra konkrētā auga audzēšanas prasības. 0
* Dīgstus var audzēt arī dobē. Traukā ieber zemi, mazliet piespiež un pāri bagātīgi pārkaisa sēklas. Ar zemes kārtu jāpārklāj tikai zirņi, pārējās sēklas lai paliek augsnes virspusē. Pēc tam kārtīgi aplaista, tomēr lūkojas, lai sēklas neslīkst ūdenī. Lai sēkliņas ātrāk sadīgtu, traukam pāri pārklāj mitru audumu (der arī avīze vai pārtikas plēve, kurā sadurti caurumiņi). Dobi novieto gaišā vietā. Ar nelielu ūdens daudzumu laista divas reizes dienā. Asnus nogriež un pievieno ēdienam, kad tie sasnieguši 5 līdz 7 cm garumu.
* Ja laika trūkuma dēļ ar dīgstu audzēšanu mājās nesanāk nodarboties, tos var iegādāties veikalos un ar tiem papildināt ne tikai salātus, zivju vai gaļas ēdienus, zupu, sautējumu, omleti, biezpienu, bet arī brokastu musli, putru, jogurtu, smūtiju, augļu kokteili. Tos var pievienot arī svaigi spiestai sulai, likt uz maizītes vai iebērt sauju mutē. Garšas ziņā pikantāki ir sinepju dīgsti, tāpēc tie vairāk sader ar dārzeņu zupām un sautējumiem, bet redīsu dīgsti – ar biezpienu.
* Ja garšo, var apēst ne tikai dīgstu, bet arī sēklu. Jo asns mazāks un tuvāk sēklai, jo vitamīniem un minerālvielām bagātāks.
* Ja šķiet, ka dīgsti ir zaudējuši kraukšķīgumu, tos uz 10 minūtēm iemērc aukstā ūdenī.
* Dīgsti ir izmantojami tikai svaigi, tos nedrīkst saldēt. Asnus sasaldējot, ledus kristāli saplēš šūnu apvalkus. Pēc atkausēšanas no tiem paliek pāri tikai putrveidīga masa.