Digitāls palīgs no ziedputekšņu alerģijas novārgušajiem 0
Pavasari sagaidām ar prieku par silto saulīti un pirmajiem zaļumiem. Taču ir cilvēki, kuriem ir alerģija pret ziedputekšņiem un pavasaris sagādā mocības – asaro acis, daudz jāšķauda un pat jācīnās ar elpas trūkumu.
Tulkojumā no angļu valodas Pasyfo nozīmē “personalizēta alerģijas simptomu prognozēšanas sistēma”. Lejupielādējot aplikāciju un norādot savu atrašanās vietu, var saņemt alergēnu prognozi nākamajām trim dienām (no bez slodzes līdz lielai putekšņu slodzei).
Aplikācija aprēķina alerģijas risku, pamatojoties uz putekšņu dienasgrāmatas lietotāju ierakstiem. Tas parāda konkrētā lietotāja atrašanās vietas vidējo putekšņu slodzi kārtējā dienā, kas var būt no zaļas krāsu skalas (nozīmē zemu slodzi) līdz sarkanai (augstu slodzi).
Sākot no sestās dienas, konkrētais lietotājs saņem individuālo simptomu prognozi nākamajām dienām (līdz tam viņš varēja iepazīties ar vispārējo prognozi). Sistēma aprēķina rezultātu katru dienu, tāpēc, turpinot ievadīt savu aktuālo informāciju, individuālā prognoze kļūst arvien precīzāka.
Tas ļauj konkrētam alerģijas slimniekam izvēlēties optimālu medikamentu devu, jo katru gadu koku un citu augu ziedēšanas ilgums un intensitāte atšķiras.
Lietotājs saņem telefonā informāciju, tiklīdz atrašanās (izvēlētajā) vietā sācies alergēnu ziedēšanas periods.
Latvijas Universitātes zinātnieki reizi nedēļā analizē uz Universitātes jumta novietotā sporu uztvērēja datus un ar aplikācijas starpniecību brīdina alerģijas slimniekus par noteiktu sporu koncentrāciju gaisā. Tas ir starptautisks projekts, kurā iesaistījušies Latvijas, Lietuvas, Somijas un Austrijas zinātnieki aerobioloģijā.