Publicitātes foto

Digitālie pakalpojumi pieejami arī dabas stihiju laikā 3

Valsts centrālo daļu pirmdien plosījusī vētra likusi pastiprināti domāt ne vien par veidiem, kā labāk pasargāt no dabas stihijām mājvietu, automašīnu un dārzu, bet arī par dažādu digitālo pakalpojumu pieejamību laikapstākļu untumu brīžos. Elektrības pārrāvumi atsevišķās mājsaimniecībās vētras laikā jau ir ierasta parādība, bet cik augsts ir risks ilgstoši palikt bez piekļuves internetbankai, saziņas vietnēm un citiem digitālajiem resursiem, kas krīzes brīdī varētu būt ārkārtīgi svarīgi?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Atbilde uz šo jautājumu ir kompleksa, jo ikvienu pakalpojumu ar gala patērētāju savieno vairāki elementi. To vidū ir elektrības pieslēgums kā lietotāja, tā pakalpojumu sniedzēja pusē, un arī interneta savienojums. Elektrības atslēgšanās mājās vēl nav kritiska, jo mobilās ierīces spēj stundām ilgi darboties, izmantojot enerģijas krājumus no iebūvētā akumulatora. Savukārt datu pārraides pārtraukšana vai elektrības padeves atslēgums datu centrā, kur glabājas pakalpojuma sniegšanai nepieciešamā informācija, faktiski nozīmē pakalpojuma nepieejamību.

Tieši tādēļ datu centriem ir ļoti augsti standarti pakalpojuma nepārtrauktības uzturēšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

«Lai nodrošinātu nepārtrauktu datu plūsmu un sistēmu darbību, vairākas neatkarīgas elektrolīnijas nodrošina nepārtrauktu elektroenerģijas padevi DEAC datu centriem Rīgā. Ja tā tiek pārtraukta vienlaikus visos elektroenerģijas pievados, datu centru nepārtrauktās barošanas sistēmas jeb UPS nodrošina elektroenerģijas padevi līdz vairāki gaidīšanas režīmā strādājošie dīzeļģeneratori atsāk elektrības ražošanu. DEAC datu centros darbojas vairāki SDMO dīzeļģeneratori un APC Symmetra MW UPS sistēmas, kas iekārtām nodrošina nepārtrauktu elektroenerģijas padevi,» nopietnos elektrības padeves nodrošināšanas pasākumus uzskaita DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. Viņš piebilst, ka, piemēram, DEAC datu centru ēkas ir speciāli projektētas ar lielu drošības pakāpi un būvētas atbilstoši augstākajiem drošības standartiem.

DEAC ir pirmais ISO 22301:2019 sertificētais datu centru operators Baltijā. Biznesa nepārtrauktības vadības sistēmas (Business Continuity Management System) sertifikāts ir neatkarīgs apstiprinājums, ka DEAC ir definējis un ieviesis visefektīvākās un ātrākās iespējas, kā pasargāt datu centru darbību visām savas kritiskās infrastruktūras sastāvdaļām neparedzētas avārijas situācijas iestāšanās gadījumā. Pie tam datu centru personāls ir apmācīts un trenēts dažādām krīzes un riska situācijām.

«Savukārt datu rezerves kopijas ģeogrāfiski atšķirīgās lokācijās reizē ar uzticamiem un ātriem tīkla savienojumiem ļauj mūsu klientiem ieviest labākās prakses avārijas atjaunošanas plānu. DEAC datu centri Latvijā kopā ar Lietuvas Data Logistics Center datu centriem un citām partneru lokācijām Frankfurtē un Amsterdamā veido rezerves datu centru risinājumus klientiem, kuriem ir kritiska biznesa nepārtrauktība,» uzsver A.Gailītis, apstiprinot, ka svarīgākie digitālie pakalpojumi būs pieejami arī nopietnu dabas stihiju laikā, ja vien to sniedzēji izmanto augsta līmeņa datu centrus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.