Digitālais eiro – nākotnes realitāte? Kas notiks ar “parasto” naudu? 39

“Es teiktu tā, ka tas viss labu laiku vēl pastāvēs līdzās, skaidra nauda labu laiku vēl nekur neizzudīs. Vērojot pašreizējo situāciju ar karu Ukrainā, skaidrs ir tas, ka nauda ir ļoti labs risinājums norēķiniem, kad pazūd internets vai nav savienojuma ar internetu.” Šādu komentāru raidījumam “Naudas cena” sniedza Emīls Dārziņš, “Latvijas Banka” Maksājumu sistēmu politikas daļas vadītājs.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Lasīt citas ziņas

“Šī vide mēģinās līdzās eksistēt. Komercbankas būs spiestas iet līdzi laikam. Amerikā bankas jau pēta kriptovirzienu, mēģina iespraukties šajā tirgū, nauda tur grozās un kāpēc to neizmantot – tas būs nākamais loģiskais solis,”saka Dārziņš, piebilstot, ka redzēsim labu simbiozi starp šīm naudas formām.

Reinis Znotiņš, Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas izpilddirektors, piebilst, ka var Eiropā kāpretimnākošas šajā jomā pieminēt Franciju, Igauniju un Šveici. Piemēram, Šveice pat domā meklēt risinājumus iespējām nomaksāt darbaspēka nodokļus ar bitkoiniem – tā ir jau gājusi soļus uz priekšu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja mēs varam valsts budžetā ienest papildu nodokļu naudu šādā veidā, uzreiz konvertējot, tad tas ir lieliski,” saka Znotiņš.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.