Foto – Shutterstock

Infrastruktūras jautājums 5


Latvijā ir izveidota pamatīga telekomunikāciju infrastruktūra. Turklāt Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, ņemot talkā ES fondu naudu, investē tajos rajonos, kuros komersantiem mazā iedzīvotāju skaita dēļ nav izdevīgi attīstīt infrastruktūru.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

“Vēl notiks diskusija, vai un kā Latvijas operatoriem būs jāļauj izmantot savu infrastruktūru citam operatoram un par kādu samaksu. Citādi radīsies situācija, ka tie operatori un tās valstis, kas infrastruktūru ir izveidojušas, būs zaudētāji. Latvijā ir spēcīgi izveidotas konkurējošas un plaši pieejamas infrastruktūras, tīkli. Tīklu, infrastruktūras nodalīšana no pakalpojumiem Latvijas gadījumā nav aktuāls jautājums,” uzskata S. Bāliņa.

Savukārt F. Renčaks norāda: “Piemēram, Lietuvā telekomunikāciju uzņēmumi daudz labprātāk izīrē savus torņus citiem uzņēmumiem savu pakalpojumu sniegšanai. Latvijā tas nav raksturīgi, līdz ar to Lietuvā telekomunikāciju jomā daudzas lietas tiek darītas daudz efektīvāk. Latvijā šajā jautājumā valda dinozauru laikmeta domāšana, ka tīkls ir tas, kas padara operatorus atšķirīgus. Latvijā tiek uzskatīts, ka tehnoloģija sniedz priekšrocības, bet tā gluži nav. Priekšrocības sniedz darbinieki un attieksme pret klientiem. Tieši attieksme ir tā, kas ir noteikusi Lietuvas un Latvijas atšķirības, piemēram, infrastruktūras izmantošanā. Piemēram, LMT uzskata: ja dalīsies ar savu torņu infrastruktūru, uzņēmums zaudēs konkurētspēju. Tā ir problēma, un ilgtermiņā tā nav taisnība.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Skaidrs, ka operatoru infrastruktūra ir viens no strīdīgākajiem jautājumiem Eiropas vienotajā tirgus stratēģijā. Visi operatori Eiropā ir investējuši tīkla infrastruktūras izveidē un frekvenču iegādē, rēķinoties ar saviem plāniem un prognozēm, tādēļ infrastruktūras nodalīšana no pakalpojuma nodrošinātāja ar administratīvām metodēm var radīt nepieciešamību pēc papildu investīcijām tīkla kapacitātes papildināšanai, kas savukārt izsauktu tarifu kāpumu. Latvijā pretstatā lielai daļai Eiropas valstu ir bezlimita tarifu plāni par ļoti zemu mēnešmaksu, kas vienlaikus nozīmē arī investīciju atguvi lielākā laika periodā, teic V. Vancovičs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.