Foto: Valdis Semjonovs

Vai digestāts der pakaišiem kūtī? Atbild eksperts 0

Jautājums. Vai separēto digestātu var kaisīt slaucamo govju kūtī? BIRUTA DOBELES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Ražojot biogāzi, kā pamatizejvielu izmanto kūtsmēslus un augkopības zaļo masu: salmus, bojātu lopbarību, piemēram, kukurūzu, lucernu. Digestāts rodas kā biogāzes blakusprodukts. Separācijas procesā atdala šķidro frakciju, lai uzglabātu to lagūnas tipa krātuvē. Savukārt iegūto pārpalikumu no biogāzes ražošanas – sauso digestātu, kas satur 30–40% sausnas, izkaltē, līdz tas līdzinās sausai kūdrai.

Pārstrādes procesā tiek iznīcināti kaitīgie mikroorganismi, tādējādi digestātu droši var izmantot kā pakaišu materiālu,” stāsta uzņēmuma MC bio vadītājs Oskars Cīrulis, kurš nodarbojas ar lauksaimnieciskās biogāzes ražošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Digestātu parasti izmanto guļvietās, kur govis tur nepiesietas. Pakaišiem var lietot šādi: barības dalītājā ieber digestātu un minimālā daudzumā pievieno 40% kaustiskās sodas (puslitrs dezinfekcijas līdzekļa uz 5 tonnām sausās masas), papildus vēl iejauc nedaudz smalcinātu salmu.

Ja salmi ir deficīts, kā pērn, digestātu kūtī var kaisīt arī tīrā veidā. Ar pakaišiem guļvietas papildina reizi nedēļā (svaigos mēslus ar dakšām patīra nost, bet mitrajās vietās uzkaisa sausos pakaišus).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.