Dienvidkoreja palaiž orbītā savu otro spiegošanas satelītu 3
Dienvidkoreja veiksmīgi orbītā palaidusi otro vietējā ražojuma izlūkošanas satelītu, pirmdien paziņoja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.
Kā informēja ministrija, satelīts palaists no ASV kosmosa centra ar Īlona Maska kompānijas “SpaceX” raķeti “Falcon 9”.
Decembrī Seula apstiprināja sava pirmā militārā spiegošanas satelīta palaišanu. Arī tas tika palaists ar “Falcon 9”. Varasiestādes Dienvidkorejā no tā jau ir saņēmušas augstas izšķirtspējas attēlus no Ziemeļkorejas galvaspilsētas Phenjanas centra. Kā vēsta Dienvidkorejas ziņu aģentūra “Yonhap”, paredzams, ka pirmais satelīts misiju pilnā apjomā sāks jau jūnijā.
Līdz 2025.gadam Dienvidkoreja plāno orbītā palaist kopumā piecus militārās spiegošanas satelītus. Misijas mērķis ir uzlabot Ziemeļkorejas novērošanu.
Dienvidkorejas valdības televīzijas kanāls KTV ir ziņojis, ka pēc visu piecu satelītu pilnīgas darbības sākšanas armija Seulā varēs uzraudzīt nozīmīgākos Ziemeļkorejas militāros objektus, attēlus saņemot ik pēc divām stundām.
Arī Ziemeļkoreja ir palaidusi savu izlūkošana satelītu, apgalvojot, ka tas ir uzņēmis attēlus ASV jūras spēku bāzē Pērlhārborā, Havaju salās, un “nozīmīgos mērķos” Dienvidkorejā.
Eksperti ir norādījuši, ka funkcionējoša izlūkošanas satelīta nogādāšana orbītā uzlabotu Ziemeļkorejas spējas iegūt izlūkošanas informāciju, jo īpaši par Dienvidkoreju, un sniegtu tai izšķirīgi nozīmīgus datus jebkāda militāra konflikta gadījumā.
Ziemeļkorejai pērn divreiz – maijā un augustā – neizdevās izvietot orbītā militāro izlūkošanas satelītu. Sākotnēji Phenjana solīja trešo mēģinājumu veikt oktobrī, tomēr tas nenotika, līdz novembrī tika paziņots par veiksmīgu satelīta palaišanu.
Dienvidkoreja lēsa, ka trešais mēģinājums varētu būt veiksmīgāks, jo Ziemeļkoreja varētu būt saņēmusi Krievijas ekspertu palīdzību apmaiņā pret bruņojuma piegādēm Maskavai, kas nepieciešamas tās karā Ukrainā.
Ar kodolieročiem bruņotā Ziemeļkoreja šogad Dienvidkoreju pasludināja par “principiālu ienaidnieku”, oficiāli slēdza vairākas valdības aģentūras, kuru pārziņā bija sadarbības un atkalapvienošanās veicināšana ar Dienvidkoreju, un draudēja ar karu “pat par 0,001 milimetra” teritorijas pārkāpumu.