Foto-Shutterstock

Ja daudzums niecīgs 0

Izvērtējot urīna diennakts apjomu, jāņem vērā uzņemtais šķidruma daudzums un fiziskā aktivitāte. Apmēram puslitrs šķidruma dienas laikā izdalās elpojot un svīstot. Ja ir stress un liela fiziska piepūle – vairāk. Pastiprināti to zaudē arī vemšanas un caurejas gadījumā, tad tiks izčurāts mazāk.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Ja cilvēks nav fiziski aktīvs un stipri nesvīst, ar urīnu izdalās apmēram puslitrs mazāk par diennaktī izdzerto. Ekstremālos apstākļos, piemēram, strādājot ļoti augstā temperatūrā, caur ādu tiek izvadīts vairāk šķidruma, kas jākompensē, pastiprināti dzerot.

Jo vairāk svīstam, jo mazāk čurājam.

Kritisks rādītājs ir, ja podā iztecējis tikai puslitrs vai vēl mazāk. Apmēram tāds daudzums gaidāms, brokastīs iztukšojot tasi kafijas, pusdienās glāzi kefīra, bet vakarā – krūzi tējas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nieru darbu apgrūtina zems asinsspiediens un bagātīga sāls uzņemšana, jo tas aiztur šķidrumu. Tās var tikt bloķētas pēc pārmērīgas fiziskas slodzes, kad orgānā nokļuvis liels slāpekļa vielmaiņas sabrukšanas produktu vai citu nevēlamu vielu daudzums.

Urīna izvadei jāseko tiem, kuri sirgst ar slimībām, kas pasliktina nieru darbību – cukura diabētu, hronisku nieru un citu iekaisumu, kā arī ja ilgstoši tiek lietoti medikamenti, kas pasliktina nieru funkciju, piemēram, pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.