Foto: Lumi Studio/SHUTTERSTOCK

Diemžēl kaimiņš smēķē dzīvoklī, kāpņutelpa pievilkusies ar smaku… Kā rīkoties kaimiņiem? 0

Esmu ievākusies dzīvoklī daudzdzīvokļu mājā. Diemžēl kaimiņš smēķē savā dzīvoklī. Durvju izolācija ir slikta, tāpēc kāpņutelpa pievilkusies ar dūmu smaku. Vai ir kādi noteikumi, kas varētu man palīdzēt ierobežot vai izbeigt viņa ieradumu? Turklāt viņš mitinās pašvaldības dzīvoklī. Baidos arī par ugunsdrošību mājā. Kāds būtu risinājums? Jautā Anna Valmierā.

Reklāma
Reklāma
Cilvēks samaksā, bet paliek tukšā! Kāpēc “K Senukai” pārdot pircējiem preces, kuras vēlāk nepiegādā?
RAKSTA REDAKTORS
“Visu nosaka sakari un pazīšanās…” Skaudrs Olgas stāsts par viņas ģimenes ciešanām saistībā ar vīra apsūdzību
Pēc pirkumu veikšanas, izmantojot lietotni “Temu”, cilvēkiem no bankas kartēm pazudusi nauda
Lasīt citas ziņas

Valmieras novada pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistare norāda – Tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums aizsargā sabiedrības veselību, nosakot, ka cilvēkam ir tiesības dzīvot tīrā un labvēlīgā, ar smēķēšanai paredzētu tabakas izstrādājumu un augu smēķēšanas produktu dūmiem, kā arī ar elektronisko smēķēšanas ierīču tvaiku nepiesārņotā vidē.

Tomēr likums neaizliedz smēķēt dzīvoklī. Smēķēšanas aizliegums ir spēkā daudzdzīvokļu māju kāpņutelpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādējādi pašvaldība aicina aprunāties ar kaimiņu par labākas izolācijas ierīkošanu vai citiem veidiem, kā nodrošināt, lai līdzcilvēki nejustu cigarešu dūmus, un kā kopīgi atrisināt šo situāciju. Ja tomēr sarunu ceļā neizdodas atrisināt problēmu, ir iespēja vērsties Valmieras novada pašvaldības policijā, zvanot pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484.

Pašvaldībai neesot noteikumu, ka pašvaldības dzīvoklī nedrīkst smēķēt. Taču iedzīvotājam jāievēro likumdošanā noteiktais, ka smēķēšana dzīvoklī nedrīkst traucēt kaimiņus. Dzīvokļa īpašuma likuma 14. pantā noteikts, ka dzīvokļa īpašumu var atsavināt Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā, vienlaikus izliekot dzīvokļa īpašnieku, viņa ģimenes locekļus un citas šajā īpašumā iemitinātās personas, ja viņi pārkāpj normatīvo aktu prasības par dzīvokļa izmantošanu, to skaitā sanitārās un ugunsdrošības normas, radot aizskārumu citu cilvēku drošībai un veselībai, kā arī apkārtējās vides kvalitātei.

Tātad, ja kaimiņš pārkāpj šīs prasības, iespējams pret viņu celt prasību tiesā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.