Puspelēkā bērnība 1
Visus četrus savus bērnus vikonts Spensers, kā jau pienākas aristokrātiskai ģimenei, audzināja daudzu kalpotāju, guvernanšu un audzinātāju ielenkumā. Kad Diānai apritēja astotā gadskārta, vecāki izšķīrās. Process bija sarežģīts un smags, rezultātā bērni palika pie tēva, kura ģimenē ienāca pamāte, ar kuru Diānai vēlāk neveidojās labas attiecības. Māte pēc šķiršanās aizbrauca uz Londonu, kur arī ļoti drīz atkal apprecējās.
Saņēmusi iestājai skolā visas nepieciešamās zinības no viedās Ģertrūdes Alenas, kura savulaik izglītojusi arī Diānas māti Frānsisu, Diāna izglītošanos turpināja privātskolās – Silfīldā un Ridlsvērtholā. Tad sekoja elitārā meiteņu skola Vesthilā Kentas grāfistē. Laikabiedri atzīst, ka Diāna nav izcēlusies ar īpašām tieksmēm uz zinībām un uzcītību, faktiski pat mācības viņai padevušās ar lielām grūtībām. Taču sadzīvē viņa allaž spējusi iemantot vienaudžu labvēlību, pateicoties savam allaž jautrajam un kopumā labsirdīgajam raksturam.
Šeit ir vērts piebilst, ka topošās angļu lēdijas šajās skolās iegūst izglītību ne tikai vispārpieņemtajās disciplīnās, bet arī mājsaimniecības vadīšanā: piemēram, viņas visas prot vismaz izvārīt ievārījumu, profesionāli izmazgāt grīdu un nomierināt brēcošu mazuli…
1975. gadā pēc sava tēva (tātad Diānas vectēva) nāves Džons Spensers mantoja grāfa titulu un pārcēla savu ģimeni uz dzimtas muižu Eltorphauzu Londonas piepilsētā. Tieši šeit 1977. gadā Diāna pirmo reizi sastapa princi Čārlzu, kurš bija atbraucis uz Spenseru valdījumiem pamedīt. Protams, tad vēl nebija nekādas runas par kaut kādu viņu romānu, jo izstīdzējusī 16 gadus vecā meitene Čārlzu absolūti neinteresēja, drīzāk viņas vecākā māsā. Arī Diānu tajā laikposmā absolūti vēl neaizrāva materiālās rūpes, jo vajadzēja turpināt skološanos – tagad jau privileģētā pansionātā Šveicē. Taču tur viņai lāgā nepatika – mācīties negribējās, bija garlaicīgi, viņa daudz skuma un tā arī tur lāgā nepabeidza mācības.
Pēc nepilniem diviem gadiem, jau atgriezusies no Šveices, Diāna kļuva par personiska dzīvokļa īpašnieci Londonā, ko viņai saistībā ar pilngadības sasniegšanu uzdāvināja tēvs. Viņa apmetās tajā un iekārtojās darbā bērnudārzā. Tieši tajā mirklī ārkārtīgi noderēja elitārajās skolās apgūtās vismaz šīs dažas “saimnieciskās dzīves” iemaņas. Viņas darba alga par stundu nepārsniedza vienu sterliņu mārciņu.
1980. gadā Diāna atkal sastapās ar Čārlzu, un šoreiz tam jau bija sekas, turklāt ļoti straujas un vērienīgas. Anglijas troņa mantiniekam bija apritējusi 32. gadskārta, viņa mazliet vētrainā vecpuiša dzīve jau bija sākusi satraukt kronētos vecākus – Elizabeti II un Filipu. Turklāt īpašu satraukumu radīja senais un nepārejošais Čārlza sakars ar Kamillu Pārkeri-Boulzu, precētu dāmu, ar kuru jaunas precības tajā laikā neuzskatīja par iespējamām. Toties karaļpāris faktiski acumirklī apstiprināja Diānas Spenseres kā nākamās prinča dzīvesbiedres kandidatūru. Turklāt to kaismīgi atbalstīja arī Kamilla, ar kuru Čārlzam pat nebija nācis prātā saraut attiecības arī turpmāk. Diānai jau kopš paša sākuma viss bija zināms par prinča skandalozo sakaru ar precēto Kamillu, taču jaunā meitene aizrautīgajā kaislībā, fantastisko nākotnes izredžu apžilbināta tam nepievērsa pārlieku uzmanību. Iespējams, viņa uzskatīja, ka spēs sekmīgi izkonkurēt “netiklo” būtni.
1981. gada 29. jūlijā Svētā Pāvila baznīcā Londonā notika Čārlza un Diānas laulības.