Foto no gigionthat.com

Mikrocefālijas radītās komplikācijas 0

  • Attīstības kavēšanās
  • Smadzeņu bojājumi
  • Krampji
  • Kustību un līdzsvara problēmas
  • Sazināšanās problēmas (mazattīstītas vai neattīstītas runas prasmes)
Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Primārā mikrocefālijas radītā komplikācija ir smadzeņu bojājums, kurš veidojas dēļ augstāk minētajiem cēloņiem. Ja smadzenēs ir bojājums, atkarība no tā, cik tas bijis spēcīgs un ilgstošs, tas izsauks arī noteiktas izpausmes. „Tad, kad bērniņš piedzimst, mēs no viņa neprasām, lai viņš iet, skrien, staigā un runā, bet ir lietas, kuras var pamanīt bērniņa attīstībā jau pašā sākumā. Piemēram, problēmas ar kustībām – rociņu un kājiņu kustināšanu, viņam var būt krampji, tā dēvētā epilepsija. Tālāk attīstoties var būt attīstības aizture, piemēram, bērniņš nesāks rāpot, sēdēt vai staigāt tik ātri kā citi bērni, vai līdzsvara traucējumu dēļ necelsies kājās vispār. Bērniņam var būt attīstības aizture, kas saistīta ar to, ka viņš, piemēram, mācās lēnāk, iemācās vēlāk runāt nekā citi bērni. Iespējams uzskaitīt plašu mikrocefālijas komplikācijas spektru,” saka L. Korņejeva.

Sekas, ko izraisa mikrocefālija, attiecīgi no smadzeņu bojājuma lieluma, var būt samērā labdabīgs, bet arī ļaundabīgs – ar izteiktiem krampjiem, attīstības apstāšanos, regresu, tāpat sastopami arī letāli gadījumi – reizēm bērniņi neizdzīvo, jo smadzeņu bojājumi bijuši pārāk smagi.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tomēr L. Korņejeva lūdz atcerēties, ka diagnoze – mikrocefālija – automātiksi nenozīmē sliktu prognozi bērniņa attīstībai. Lai gan lielā daļā konstatēto mikrocefālijas gadījumu, pat mazākās attīstības veicināšanai vecākiem būs jāpieliek daudz pūļu, bet novērojamas situācijas, kad cilvēkam ir mazs galvas apkārtmērs, bet nav skarta ne viņa intelektuālā, ne fiziskā attīstība. „Šis faktors biežāk sastopams ģimenēs, kurās tendence uz mazu galvu pārmantojas no paaudzes paaudzē, kur, skatoties uz bērniņu, mēs redzam, ka viņam ir mikrocefālija, bet, paskatoties uz kādu no vecākiem, mēs redzam, ka arī vienam no vecākiem ir maza galva. Ja vecākam ir mikrocefālija un tā nav skārusi viņa attīstību, tad lielāka varbūtība, ka bērniņam tas nenozīmē sliktu prognozi.”
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.