Ar pašu spēkiem par maz 0
Pamanot uz pēdām pārmērīgu ādas sausumu un lobīšanos, sabiezējušus nagus, kaulu deformāciju u.c., laikus jādodas pie ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālista podologa, kurš palīdzēs novērst radušos problēmu. Nepieciešamības gadījumā speciālists ieteiks vērsties pie endokrinologa, asinsvadu ķirurga vai ortopēda.
Sabiezējumu un uzstaigājumu dēļ uz pēdām var veidoties čūlas. Tos iespējams mazināt, veicot podometriju, lietojot ortopēdiskās zolītes vai ortopēdiskos apavus.
Zema riska diabēta slimniekiem profilaktiska pārbaude nepieciešama vismaz reizi gadā. Vidēja riska pacientiem, ja ir neliela pēdas deformācija, asinsrites traucējumi, artrīts vai citas blakussaslimšanas, podologs būtu jāapmeklē divreiz gadā. Savukārt, ja ir neiropātija, smagas asinsrites problēmas, čūlas un izteikta pēdas deformācija, pie podologa profilaktiskos nolūkos jādodas vismaz trīsreiz gadā, taču ideāli būtu to darīt reizi mēnesī.
Nagus ieteicams apstrādāt ar vīlīti horizontālā virzienā, neskarot stūrīšus, lai neveicinātu to ieaugšanu. Podologa apmeklējumu starplaikos reizi mēnesī pievīlējot, nagus var uzturēt labā stāvoklī.
Ieauguši nagi rodas nepareizas apgriešanas un ciešu apavu valkāšanas dēļ, un to aprūpi vajadzētu uzticēt speciālistam reizi trijos mēnešos.