Diabēta pacients: “Kad dzēru alu vai vīnu, tad neslimoju, bet tagad slimības liek par sevi manīt” 0

Rūpējoties par savu veselību, mēs iegūstam spēku un enerģiju dzīvot pilnvērtīgi. Tomēr ne vienmēr ir viegli saprast, kā rīkoties sarežģītās situācijās, īpaši tad, ja tās skar nopietnas veselības problēmas, piemēram, cukura diabētu. Tieši šādas tēmas tiek apspriestas TV24 raidījumā “Ārsts atbild”, kur medicīnas eksperti sniedz vērtīgas atbildes uz skatītāju jautājumiem.

Reklāma
Reklāma
“No dokumentiem es uzzināju…” Timmas tēvs atklāj pārsteidzošas detaļas par Sedokovas rīcību
Kokteilis
Astrologi nosaukuši vienīgo zodiaka zīmi, kurai ir saikne ar augstākiem spēkiem
Nekavējoties izmetiet: 10 neveselīgākie pārtikas produkti jūsu ledusskapī
Lasīt citas ziņas

Vienā no raidījuma epizodēm piedalījās Lauma Jaunozola, Skrides Sirds klīnikas endokrinoloģe, kura komentēja kāda skatītāja bažas par cukura diabēta radītām veselības problēmām. Skatītājs dalījās pieredzē par augstu cukura līmeni asinīs un kāju tirpšanu, izsakot jautājumu par ātrās palīdzības izsaukšanas nepieciešamību šādās situācijās.

Sarunas laikā skatītājs atzina, ka agrāk, kad mēdza lietot alu un vīnu, veselības problēmas viņu īpaši neapgrūtināja. Tagad situācija esot savādāka: “Kad dzēru alu vai vīnu, tad neslimoju, bet tagad slimības liek par sevi manīt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Cukura līmeņa kontrole un dzīvesveida nozīme

Lauma Jaunozola uzsvēra, ka viens no galvenajiem diabēta ārstēšanas stūrakmeņiem ir cukura līmeņa regulēšana asinīs un veselīga dzīvesveida ievērošana. “Ja diabēts nav pietiekami labi kontrolēts, var attīstīties komplikācijas – tiek bojāti gan lielie, gan mazie asinsvadi, kas var radīt acu, nieru bojājumus vai perifēro nervu traucējumus. Tas izpaužas kā tirpšana vai nejutīgums, piemēram, kājās,” norādīja ārste.

Runājot par konkrētā skatītāja jautājumu par ātrās palīdzības izsaukšanu, ārste bija tieša: “Diabētiskā neiropātija, ko iespējams piedzīvo kungs, parasti neprasa neatliekamu medicīnisko palīdzību. Šādos gadījumos svarīgāk ir regulāra medikamentu lietošana, cukura līmeņa kontrole un veselīgs dzīvesveids.”

Nepieciešamība sadarboties ar ģimenes ārstu

Jaunozola uzsvēra, ka pacientiem ar hroniskām slimībām būtiski ir regulāri sadarboties ar savu ģimenes ārstu un speciālistiem. “Ja pacientam ir neskaidrības par medikamentiem vai veselības stāvokli, vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu, nevis nekavējoties izsaukt ātro palīdzību,” sacīja ārste. Viņa arī piebilda, ka mūsdienās ir pieejami medikamenti, kas palīdz uzlabot nervu darbību un mazināt diskomfortu, kas saistīts ar diabētiskās neiropātijas simptomiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.