Foto-LETA/AFP

Dezinformācijas apjoms un krāpšanu skaits turpmāk pieaugs 0

Baumu, provokāciju, apzinātas dezinformācijas un krāpšanu skaits arī turpmāk augs atbilstoši sociālo tīklu popularitātei, atklāja Valsts policijā (VP). VP šogad ziemā atbildīgajai Saeimas komisijai nosūtīja savas prognozes par kibernoziegumiem, kurās secināts, ka komersantiem, aktīvāk izmantojot tehnoloģijas un e-komerciju, pieaug komercnoslēpuma, krāpšanas, mājaslapas uzlaušanas un datorpirātisma riski.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 lietas, no kurām jāatbrīvojas līdz Jaunajam gadam
“Es tevi gaidu! Kur tu esi?” Miljardieris ierodas uz divkauju pie veikala “Lidl”, uz kuru viņu izsaucis nepamierināts klients
“Viņa orku valodā rupji nolamāja mani un teica, lai vācos ārā!” Latviete piedzīvo nepatīkamu pieredzi “Multilukss” veikalā
Lasīt citas ziņas

Attīstoties Latvijas interneta segmenta ātrumiem un kvalitātei, samazinoties izdevumiem, pieaug arī nelegāla satura izplatīšanas un šādu nodarījumu atbalstīšanas riski, piemēram, bērnu seksuālās izmantošanas materiālu un datorvīrusu izplatīšana.

Cirkulējošās informācijas kapacitātes pieaugums, datortīklu un lietotāju attīstība, piekļuves vienkāršošana savukārt būtiski paaugstina datu “nolaupīšanas” un bojāšanas iespējamību. Šī attīstība paaugstina rasisma un ksenofobijas materiālu izplatīšanas, sabiedrības domas manipulāciju, baumu izplatīšanas par finansiālo stāvokli un citus riskus.

CITI ŠOBRĪD LASA

VP arī secinājusi, ka pieaug mobilo telefonu drošības riski, piemēram, pieauguši draudi un noziedznieku interese par “Android” operētājsistēmas ievainojamību, divdimensionālā svītrkoda izmantošana krāpniecisko darbību veikšanai.

Policija atzīst, ka ir sarežģīti un brīžiem pat neiespējami noteikt nozieguma izdarīšanas vietu. Pārkāpējs var atrasties vienā valstī, cietušais – otrā, elektroniskie pierādījumi var būt uzglabāti trešajā, bet pārkāpēja līdzdalībnieki var atrasties ceturtajā valstī. Kibernoziegumu apkarošanai ir nepieciešamas īpašas zināšanas un pieredze.

Palielinoties informācijas izplatībai par pasaulē notikušajām traģēdijām un nelaimēm, noziedznieki aizvien biežāk pielieto metodi, kas tiek balstīta uz cilvēku iejūtību krīzes, traģēdijas vai haosa laikā, kad interneta lietotājs tiek maldināts par kādu labdarības vai citu pasākumu.

Policijas prakse liecina, ka kibernoziedznieku motivācija galvenokārt ir saistīta ar materiāla labuma gūšanu vai ažiotāžas radīšanu, norāda VP.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.