Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Deviņu pašvaldību uzņēmums “Piejūra” pērn cietis 390 000 eiro zaudējumos 0

Deviņu pašvaldību SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra””, kuras valde marta sākumā zaudēja kapitāla daļu turētāju uzticību, pērn cietusi 390 087 eiro zaudējumus, šodien novada domes sēdē paziņoja Tukuma novada vadītājs Ēriks Lukmans (“Tukuma pilsētai un novadam”).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas
Uzņēmuma pērnā gada pārskatu akcionāri vērtējuši šonedēļ, un atklājies, ka zaudējumi sasniedz 390 087 eiro.

Auditori secinājuši, ka uzņēmuma problēmu pamatcēlonis ir vadības nesaimnieciska un, iespējams, prettiesiska rīcība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Akcionāru sapulcē nolemts arī, ka jaunieceltajam pagaidu valdes loceklim ir jāstabilizē uzņēmuma darbība, sakārtojot finanšu plūsmu un arī pakalpojumu tarifus. Lukmans lēsa, ka to varētu paveikt trīs līdz četru mēnešu laikā.

Tāpat uzņēmumā tiks veikts audits, ko nodrošinās Jūrmalas, Tukuma un Talsu novadu pašvaldību auditori. Domes sēdē gan izskanēja iebildumi, ka vajadzētu piesaistīt ārējo auditoru, kas būtu objektīvāks, taču tas no pašvaldībām prasītu papildu ieguldījumus.

Lukmans izteica cerību, ka situāciju uzņēmumā varēs stabilizēt bez pašvaldību galvojumiem un ieguldījumiem pamatkapitālā, jo līdz šim uzņēmums strādājis veiksmīgi.

Jau vēstīts, ka Jūrmalas domes, Talsu, Tukuma, Kandavas, Engures, Dundagas, Jaunpils, Mērsraga un Rojas novadu domju kapitāldaļu turētāju pārstāvji “ir konstatējuši faktus, kas norāda uz sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem”. Tas konstatēts, izskatot “Piejūras” valdes pārskatu par 2018.gada finanšu darbību, valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar “Swedbank” sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta SIA “Auditorfirma inspekcija” viedokli un, iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi.

Tāpēc uzņēmuma valde – valdes priekšsēdētāja Indra Rassone, kā arī valdes locekļi Ojārs Āboltiņš un Raimonds Bērziņš – ir zaudējusi kapitāla daļu turētāju uzticību un tiek atsaukta pilnā sastāvā.

Rassone uzticības zaudēšanu aģentūrai LETA komentēt nevēlējās, nav izdevies iegūt arī Āboltiņa komentāru. Savukārt Bērziņš apgalvoja, ka ir uzticējies valdes priekšsēdētājai, kurai ir liela pieredze atkritumu apsaimniekošanas jomā. Viņam akcionāru sapulcē paustais par problēmām uzņēmumā esot bijis kā “auksta duša”.

Ar dalībnieku sapulces lēmumu par “Piejūras” pagaidu valdes locekli iecelts Ēriks Zaporožecs, kura galvenais darba uzdevums ir nodrošināt nepārtrauktu sadzīves atkritumu pakalpojuma sniegšanu, organizēt uzņēmuma iekšējās revīzijas veikšanu, 2018.gada pārskata sagatavošanu un 2019.gada budžeta izvērtēšanu, kā arī regulāru akcionāru informēšanu par situāciju uzņēmumā. Pēc revīzijas ziņojuma saņemšanas dalībnieki lems par tālāko rīcību atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam. Tiks lemts arī par uzņēmuma valdes skaitlisko sastāvu un atklāta konkursa izsludināšanu uz valdes locekļa amatu.

Reklāma
Reklāma

“Piejūras” akcionāri arī norāda, ka uzņēmuma sniegtie pakalpojumi tiks nodrošināti bez pārtraukuma esošajā apjomā.

“Firmas.lv” dati liecina, ka pašvaldības kapitālsabiedrības apgrozījums 2017.gadā bijis 2,3 miljoni eiro, uzņēmums guvis 276 386 eiro peļņu. Dati par 2018.gadu vēl nav iesniegti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.