Deviņi lietderīgi ieradumi, kuriem būtu jāparādās kārtīgai sievietei līdz 30 gadu vecumam 0
Mums visiem nenāks par ļaunu ieviest nedaudz kārtības savā dzīvē. Un sāksim ar mājas sadzīvi!
Mēs piedāvājam vienkāršus veidus, kā sistematizēt sadzīves haosu. Arī pieaugušām meitenēm noteikti vērts ieklausīties šajos padomos!
Iemācīties izmantot skapi
Mēs, bez šaubām, zinām, ka labākā drēbju glabātava ir krēsls, dīvāns, velotrenažieris (no kurienes tas vispār radies un kādiem vēl nolūkiem varētu tikt izmantots?).
Taču lavierēšana dzīvoklī pa mazu taciņu, izbrīvētu no drēbēm, pamazām apnīk, un 30 gadu vecumā to vairs negribēsies ikdienā izbaudīt. Tādēļ prasme saprātīgi un praktiski izmantot skapī esošos plauktus un pārējo vietu, sakārtojot drēbes un noslēpjot bardaku, ir nenovērtējama.
Atrast pareizo vietu atslēgām
Maza vāzīte koridorā uz plauktiņa, atslēgu kārbiņa vai piemērots āķītis pie durvīm – katrai pašai jāatrod vieta, kur atslēgas vislabāk iederēsies un kura vieta būs piemērotākā taviem paradumiem, bet nav šaubu, ka atslēgām mājoklī jābūt savai noteiktai vietai. Nav pieklājīgi pēc 30 gadu vecuma atkal un atkal kavēt tikšanos vai darbu pazudušu atslēgu dēļ.
Sakārtot drēbes, kuras tika uzvilktas šodien
Te galvenais vārds ir sakārtot, nevis pavirši un steidzīgi nomest uz trenažiera. Visiem zināms – pietiek ar vienu nevietā noliktu kreklu, kas ap sevi piesaistīs veselu kaudzi dažādu citu apģērba gabalu, kuri turklāt būs netīri. Lai izvairītos no šādiem „ karstajiem punktiem” dzīvoklī, nepieciešama tūlītēja šķirošana, atlasot, kas domāts mazgāšanai, bet kas ir jāiekar skapī.
Rakstīt dienas plānu
Lai izvairītos no trauksmaina vakara, kad jāsaķer galva un jāatzīst dienas laikā neizdarītais vai aizmirstais, nepieciešama prasme plānot un stingrs dienas plāns. Jo vecāki mēs kļūstam, jo vairāk atbildīgu un sīku darīšanu dienas laikā jāpaveic, kuras vienlaikus paturēt prātā ir gandrīz neiespējami. Darba lietas, ģimenes darīšanas, finanšu jautājumi, bērnu izvadāšana uz pulciņiem – viss jāatceras, visur jāpaspēj. Taču, kā tas ir pierādīts, cilvēks vienlaikus atmiņā spēj paturēt informāciju tikai par 3–4 objektiem vai darāmajiem darbiem.
Regulāri izvērtēt mājas interjeru un dizaina priekšmetu nepieciešamību
Vāzītes, rāmīši un dažāda veida suvenīri ir kā vīruss, kas inficē visas mājās sastopamās horizontālās virsmas. Mēs esam pieraduši izmest tikai tos priekšmetus, kas sabojājušies. Jāatzīst, ka interjera aksesuāri gandrīz nekad nelūst un nebojājas un gadiem ilgi var būt nevis rotājums, bet gan apgrūtinājums. Pieradini sevi nevilcināties un visu, kas morāli novecojis, vairs nesagādā prieku vai nav noderīgs, tūlīt bez nožēlas izmest.
Sakārtot papīrus mapē
Papīri ir kā sērga – nav saprotams, no kurienes tie rodas, turklāt to pieplūdumu nav iespējams apturēt, jo tie vairojas progresīvā ātrumā. Papīra kaudzes uz galda, ledusskapja, palodzes istabai liek izskatīties nekārtīgai un vienlaikus liedz atrast nepieciešamo, kad tas patiešām ir vajadzīgs. Orientēties šajās kaudzēs ir gandrīz neiespējami. Par laimi, šai problēmai ir risinājums – iegādājies dažas mapes un papīrus turpmāk liec tikai tajās. Pat ja mapēs papīri tiks ievietoti haotiski, tā tik un tā būs maza uzvara, jo mapes radīs kārtīguma iespaidu, turklāt tās neļaus pazust kādai svarīgai informācijai.
Uzraudzīt krājumus
Nav nepieciešams apmeklēt noliktavas pārziņa kursus, bet tomēr būtu vēlams zināt, cik daudz mājās ir palicis tualetes papīra, ziepju, šampūna, veļas pulvera, kafijas, eļļas un elektrisko spuldzīšu. Regulāri papildinot krājumus un uzmanot, lai tie neizsīkst, iespējams izvairīties no neveiklām situācijām, kad visnepiemērotākajā brīdī kaut kas beidzas, piemēram, ierodas viesi, bet tualetes papīrs nupat kā beidzies. Neizmantos taču avīzi!
Uzreiz izmest nevajadzīgo
Nav nepieciešams krāt tukšās šampūna pudeles vai citus izlietotus iepakojumus, tie tikai aizņems vietu. Tāpat būtu jāizvairās no diļļu vai ābolu mumificēšanas ledusskapī, glabājot tos tik ilgi, ka pēc laika nav iespējams to atliekas dabūt nost no plaukta. Nevajag atlikt pāris pelmeņus katliņā, audzējot tiem pāri pelējumu – tas var vairoties un sagrābt visu pasauli.
Izņemt no kabatām nevajadzīgās lietas
Jāatceras, ka to vajadzētu darīt ne tikai pirms drēbju likšanas veļas mašīnā, bet gan katru vakaru. Ja pārbaudīsi savas virsjakas kabatas – tur, visdrīzāk, atradīsi dažādus čekus, salvetes, tukšus konfekšu papīriņus. Nav nepieciešams kabatas pārvērst izgāztuvē. Tas pats attiecas arī uz somu.