Publicitātes foto

Desmito reizi starptautiskais mazo formu porcelāns Rīgā 0

Rīgas Porcelāna muzejā līdz 29. novembri skatāma 10. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde. Šoreiz izstādes tēma ir “Vēsture 1:10”, kurā apskatāms 21 mākslinieka darbs no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Anglijas, Polijas, Turcijas, Ungārijas, Grieķijas, kā arī Kanādas un ASV.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Izstāde jau desmito reizi pulcē pašmāju un ārvalstu māksliniekus, kuri porcelānā rada mākslas darbu, kas nepārsniedz 15 cm dimensijas. Lai atzīmētu starptautiskās izstādes jubilejas reizi, izvēlēta arī attiecīga tēma “Vēsture 1:10”. Tas ir vēstures nogrieznis, kuru iespējams analizēt gan kopumā, gan katru no izstādēm, māksliniekiem vai darbiem atsevišķi. “Katrs notikums ieņem noteiktu vietu sava laika kontekstā, kā arī subjektīvajā pieredzē, tāpēc aicinājām māksliniekus brīvi izmantot asociācijas, kuras raisa izvirzītā tēma. Dalība izstādē norit konkursa kārtībā. Mākslinieki līdz šā gada augusta vidum tika aicināti iesniegt savus mākslas darbus,” teic izstādes kuratore Ieva Nagliņa.

No 52 pieteikumiem tika izvēlēti 21 mākslinieka darbi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Anglijas, Polijas, Turcijas, Ungārijas, Grieķijas, kā arī Kanādas un ASV. Mākslas darbos apspēlēti seni vēstures artefakti, laika ritums un personiska vēstures pieredze. Gan universāli atpazīstami, gan subjektīvāki tēli pausti ar figurālām un arī dabas vai arhitektūras asociācijām. “Mākslinieks Ainārs Rimicāns veidojis parafrāzi savulaik “Rīgas Piena kombinātā” ražotajām piena pudelēm, māksliniece Daiena Embida no Anglijas iedvesmojusies no Džordža Orvela politiskās fabulas “Dzīvnieku ferma” un savā darbā atsaucas arī uz Brīvības pieminekļa simboliku. ASV māksliniece Emīlija Konela strādājusi ar senām ungāru kabatas izmēra Bībelēm. Kopējā ekspozīcija parāda mākslinieku vēstures izpratni dažādos griezumos” skaidro I. Nagliņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

No pašmāju māksliniekiem izstādē ir apskatāmi Kristīnes Niedrājas, Eleonoras Pastares, Aināra Rimicāna, Ilonas Romules un Elitas Taubes darbi.

Mākslinieces E. Pastares radītie porcelāna darbi parāda sievišķīguma un spēka manifestāciju keramikas mākslā. Savukārt māksliniece I. Romule ir viena no starptautiski pazīstamākajām Latvijas keramiķēm, Ženēvas Starptautiskās keramikas akadēmijas biedre. Viņa regulāri piedalās starptautiskos porcelāna mākslas simpozijos un radošajās darbnīcās, lasa lekcijas un vada meistardarbnīcas.

Meditatīvs spēks un pilnīga materiāla kontrole ir tas, kas nepieciešams, lai savaldītu sarežģītāko keramikas materiālu un laistu pasaulē trauslus, gaisīgus un apburošus porcelāna darbus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.