Foto – Shutterstock.com

Desmit veidi, kā pavairot mammas pienu 0

Ar piena nepietiekamību saskaras ļoti daudzas ar krūti barojošās mammas. Par laimi, šī parādība ir laika jautājums, jo 99% gadījumu laktāciju var palielināt. Šoreiz aplūkosim tos, ko bez ārsta ikviena māmiņa var pielietot pati. Kā palielināt piena daudzumu, atklāj zīdīšanas konsultante.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas
  1. Iespējami biežāk liec mazuli pie krūts

Katru reizi, kad mazais ņem krūti, sievietes organisms refleksi izdala divus svarīgus hormonus – prolaktīnu un oksitocīnu, kas atbild par piena ražošanu. Tādēļ noteikti jāatsakās no knupjiem, jo mazulim daudz vieglāk ir zīst knupi, nekā krūti, tādēļ – ja viņš pieradīs pie “vieglas dzīves”, tad arī krūti gribēs arvien retāk. Tas pats attiecas uz piebarošanu ar piena maisījumu, kad māmiņai liekas, ka mazais nav paēdis. Tā vietā, lai reizi pa reizei piedāvātu maisījumu no pudeles, jācenšas palielināt laktāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visām ar krūti barojošām mammām jāēd veselīgs uzturs. Nekā sarežģīta: sautēti, vārīti dārzeņi, liesa gaļa un zivis, putras, skābpiena produkti, liess siers. Ēdienkartē var iekļaut arī nedaudz saldumu, piemēram, zefīru, pastilas un marmelādi. Vienlaikus ar šādu diētu izdosies arī atbrīvoties no grūtniecības laikā uzkrātajiem liekajiem kilogramiem.

Maksimāli ierobežo tādu produktu patērēšanu, kas satur mākslīgās piedevas – konservantus, aromatizatorus, krāsvielas. Tāpat jāizvairās no kūpinātiem, ceptiem un marinētiem produktiem, gāzētajiem dzērieniem. Šie produkti negatīvi ietekmē krūts piena sastāvu un var izraisīt bērnam alerģiju.

2. Baro mazuli arī naktī

Vislabāk mazo naktī būtu barot pat no divām līdz trim reizēm. Arī tas palīdzēs prolaktīna izstrādē. Turklāt, ja nakts barošana notiek regulāri, prolaktīns saglabājas maksimāli augstā līmenī, bet lai mammai sanāktu arī pagulēt, labāk mazo ņemt sev gultā blakus.

3. Ciešāks fizisks kontakts ar bērnu

Ārsti uzskata, ka ciešs fizisks kontakts starp māti un bērnu spēj ietekmēt laktācijas hormonu izstrādi un palielina piena daudzumu. Tādēļ biežāk mazo paglāsti, paaijā, parunājies ar viņu, nēsā viņu uz rokām vai slingā.

4. Pārskati savu ēdienkarti

5. Vairāk dzer

Arī šis ir svarīgs nosacījums laktācijas palielināšanai. Dienā būtu jāizdzer ap diviem litriem šķidruma, ieskaitot zupas un skābpiena dzērienus. Var dzert gan tēju, gan sulas, kas atšķaidītas ar ūdeni, kā arī negāzētu ūdeni. Taču pārāk nevajag aizrauties un dienā nevajag dzert vairāk par trīs litriem šķidruma – tad krūts piens zaudēs savu kvalitāti, jo saturēs daudz mazāk uzturvielu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.