Desmit lieliskas 2017. gada filmas, kuras jūs, iespējams, vēl neesat noskatījušies 0
2017. gadā iznāca milzīgs skaits dažādu žanru un dažāda budžeta filmu. Diemžēl mums nepietiks laika, lai noskatītos tās visas, bet šīm 10 filmām noteikti ir vērts pievērst uzmanību, kā apgalvo cameralabs.org
Izvēlēties vislabāko nav viegls uzdevums. Filmas nevar attaisnot visu kinoskatītāju cerības, taču šīs desmit filmas, kuras jūs, iespējams, esat palaiduši garām, ir vērts redzēt.
“Laiks lidot”
Nosaukums oriģinālā “Lady Bird”
Pieaugšanas tēma un pusaudžu problēmas kino jomā nav nekas jauns, taču filma “Laiks lidot” daudzējādā ziņā ir unikāla. Vecāko klašu audzēkne Kristīne cenšas cīnīties ar nabadzību un konfliktē ar ģimeni, meklējot izeju no neapmierinošās dzīves situācijas.
Filmas emocionālais kodols ir mātes un meitas saldi-rūgti skumjās, saspringtās attiecības. Viņas mīl viena otru, bet abas ir stipras gribas cilvēki. Reālistiskie mātes uzskati nonāk pretrunā ar meitas vērienīgajiem plāniem. Filmā parādītas sociālekonomiskās realitātes, ar kurām parasti saskaras pusaudži.
Filma ir aktrises Grētas Gērvigas debija kā režisorei. Ar pirmo mēģinājumu viņai izdevies uzņemt vienu no neaizmirstamākajām gada filmām. Ar savu spožo aktierspēli Sērša Runena un Lorija Metkalfa atklāj ainas, kas pasvītro ekonomisko apstākļu sarežģītību un to, kā tās var ietekmēt attiecības.
“Vindrivera”
Nosaukums oriģinālā “Wind River”
Vaiomingas štatā izvietotajā Vindriveras indiāņu rezervāta sniegotajos plašumos dabas rezervāta uzraugs atrod sasalušu baskājainas meitenes ķermeni. Lai palīdzētu izmeklēšanā, rezervātā ierodas jauna, nepieredzējusi FIB aģente Džeina. Nākamajā dienā atrod mirušās meitenes puiša mirstīgās atliekas. Tieši tāpat pirms trim gadiem tika nogalināta dabas rezervāta uzrauga meita un viņš palīdz FBI pārstāvei atrisināt noziegumu. Izmeklēšana noved pie naftas platformas darbinieku treilera.
Filma koncentrējas uz problēmu, par kuru maz runā. Tā ir problēma, kas saistīta ar pazudušiem un apdraudētajiem vietējiem amerikāņiem. Darbība, kas risinās tālā nomalē, saista skatītāja uzmanību no pirmajiem kadriem. Filma ir viens no labākajiem gada trilleriem.
“Svētā brieža nogalināšana”
Nosaukums oriģinālā “The Killing of a Sacred Deer”
Kardiologs Stīvens rūpējas par Martinu, jaunu vīrieti, kura tēvs miris pirms dažiem gadiem. Lai gan ārsts maz zina par puisi, šķiet, ka viņš ir spiests viņam palīdzēt.
Martins tuvāk iepazīstas ar kardiologa ģimeni, arī viņa meitu. Vēlāk izrādās, ka puiša tēvs nomira operācijas laikā, kuru veica Stīvens, un tagad jauneklis piespiež ārstu izvēlēties vienu cilvēku no savas ģimenes, kuram jāmirst “līdzsvaram”.
Ar šo filmu grieķu režisors Jorgs Lantims (citas filmas – „Acu zobs” un „Omārs”) stingri nostiprinājis savas pozīcijas kā grieķu kino “dīvainā viļņa” vadošais režisors. Viņš turpina ievērot savdabīgu stilu. Ģimenes tēvs nonāk briesmīgā situācijā, jo viņš ir spiests izdarīt izvēli, ar kuru tikai puse no ģimenes tiks izglābta. Filma saņēma balvu par labāko scenāriju 70. Kannu kinofestivālā.
“Spoka stāsts”
Nosaukums oriģinālā “A Ghost Story”
Mūziķis nomirst un kļūst par spoku, kurš ārēji atgādina “spoku ar motoru”. Tikai tā vietā, lai dotos uz aizkapa dzīvi, viņš atgriežas savā mājā un vēro sērojošo sievu. Taču pienāk diena, kad viņa pamet māju, lai dotos tālāk. Spoks nevar atstāt šo vietu un spiests novērot jauno īrnieku dzīvi. Laiks paātrinās, un viņš atklāj, ka spēj pārvietoties laikā, tiecoties pagātnē.
“Spoka stāsts” ir mazbudžeta filma ar negaidītu vēstījumu, kas mudina uz pārdomām par pieķeršanos, mīlestību, zaudējumiem un laiku.
Nosaukums oriģinālā “Mudbound”
Stāsts sākas 1939. gadā un tā uzmanības centrā ir divu vīrieši Misisipi provinces apgabalā un viņu dzīves notikumi laikā pirms un pēc Otrā pasaules kara. Kad tumšādainais Ronsels Džeksons cīnījās Eiropā, pret viņu izturējās kā pret balto, bet, atgriežoties mājās, viņš atkal tiek uztverts kā otrās šķiras pilsonis. Baltais Džeimijs Makalans cieš no posttraumatiskā stresa traucējumiem un mēģina pielāgoties dzīvei, pamazām nodzeroties. Viņš sadraudzējas ar Ronselu, kas izraisa viņa rasistiski noskaņotā tēva neapmierinātību. Tikmēr Ronsels uzzina, ka viņa draudzene Vācijā ir dzemdējusi bērnu. Šie notikumi noved pie stāsta kulminācijas.
Filma detalizēti attēlo amerikāņu vēstures periodu pēc Otrā pasaules kara, kad melnādainie karavīri, atgriežoties uz dienvidiem, saskārās ar diskrimināciju un naidu, kas, šķiet, bija palicis aiz muguras, kad viņi vienlīdzīgi ar citiem cīnījās karā Eiropā. Šī ir labi pārdomāta un prasmīgi veidota drāma, kas atklāj tās Amerikas vēstures lapas, kuras lielākā daļa vēlētos pilnībā aizmirst.
“Brīnums”
Nosaukums oriģinālā “Wonder”
Manhetenas iedzīvotājs Augijs Pulmens cieš no retas ģenētiskās slimības, kas izraisījusi viņa sejas deformāciju. Visu laiku viņš ir mācījies mājās, bet 5. klasē viņš uzsāk mācības vietējā skolā. Tur viņam jāsaskaras gan ar panākumiem, gan grūtībām, mēģinot sadraudzēties, un atrast savu vietu skolas kopienā.
Drāmas “Brīnums” pamatā ir iedvesmojošais un aizkustinošais amerikāņu rakstnieces R. Dž. Palasio tāda paša nosaukuma romāns. Izcils, sentimentāls stāsts par to, cik grūti klājas tiem, kas ļoti atšķiras no citiem bērniem, un cik grūti ir iekļauties sabiedrībā cilvēkiem ar fiziskiem traucējumiem.
Nosaukums oriģinālā “Dave Made a Maze”
Deivs ir neveiksmīgs mākslinieks. Kad viņa draudzene nedēļas nogalē aizbrauc, viņš dzīvojamā istabā uzbūvē kartona labirintu. Atgriežoties meitene istabā atklāj kaut ko līdzīgu nelielam fortam un no tā dzird Deiva balsi. Viņš saka, ka ir apmaldījies un ka iekšpuse ir daudz plašāka, nekā varētu gaidīt. Tad viņa draudzene savāc draugu komandu, lai dotos labirintā un glābtu Deivu. Labirints šķiet bezgalīgs, pa ceļam gaida slazdi un pat Minotaurs, kurš klīst pa kartona ejām.
Filmu var nosaukt par vienu no visunikālākajām gada filmām, dīvainu komēdiju un vienkāršu šausmu filmu, kas burtiski izgatavota no kartona.
“Floridas projekts”
Nosaukums oriģinālā “The Florida Project”
Motelis “The Magic Castle” ir lēts, noplucis pagaidu miteklis gadījumu darbu strādniekiem, nabadzīgiem un izmisušiem cilvēkiem. Tā ir arī neliela karaļvalsts bērnu grupai, kas kļuvuši par tuviem draugiem, bet nav pietiekami pieauguši, lai saprastu savus grūtos apstākļus. Viņi atrodas pavisam tuvu vislaimīgākajai vietai uz Zemes (Disnejlendai), bet viņu vecākiem nav iespējas viņus turp aizvest. Tāpēc bērni izveidojuši savu burvju valstību balkonos, baseinos un moteļa koridoros.
Bērnu, kuri eksistē uz nabadzības sliekšņa, dzīve tiek parādīta tā, ka viņi nekļūst par žēluma objektiem. Naivitāte un bērnu iztēle pat sliktu situāciju pārvērš nedaudz pasakainā. Filma, kas patiks gandrīz visiem filmu faniem.
“Eksplozīvā blondīne”
Nosaukums oriģinālā “Atomic Blonde”
Džeimsa Bonda un Džona Vika sieviešu versija uzsāk nāvējošu spiegu spēli kā blondīne. Lorēna Brotone (Šarlīze Terona) ir labākais Viņas Majestātes Slepenā dienesta aģents. Aukstā kara pēdējās dienās viņu nosūta uz Berlīni slepenā misijā.
Filmas radītāji piedāvā skatītājiem asa sižeta filmu ar galveno varoni – apburošu sievieti, tā atdzīvinot spiegu tēlu rindu un iepriecinot gan kritiķus, gan skatītājus. Filma veidota labākajās žanra tradīcijās ar labi iestudētām cīņas ainām.
Nosaukums oriģinālā “God’s Own Country”
Džonijs ir jauns vīrietis, kurš strādā ģimenes fermā Jorkšīrā, Anglijā. Viņa brīvā laika izklaides aprobežojas ar iedzeršanu vietējā krogā un gadījuma rakstura seksuālām attiecībām. Viss mainās, kad viņa ģimene pieņem darbā rumāņu emigrantu vārdā Georgs. Jaunais fermas darbinieks sagrauj emocionālo barjeru, ko Džonijs uzcēlis ap sevi un viņiem izveidojas kautras romantiskas attiecības. Jaunais brits pirmo reizi iemīlas.
Šī ir viena no labākajām gada filmām. Mierīgais un pārdomātais stāsts koncentrējas uz vientulību, intimitāti un attiecībām, kas visu pārvērš pat viscietākā rakstura cilvēkos.