
Bellas Elmoras pazušana 0
Lai gan Kora bija visai iecienīta Londonas teatrāļu sabiedrībā, Kripeni savā starpā to vien darīja, kā strīdējās, bieži vien arī publiski. Pēc kārtējā ķīviņa kādā 1910. gada 31. janvāra ballītē, Kora pazuda. Vīrs apgalvoja, ka sieva devusies uz Kaliforniju. Bet viņas draudzene, profesionāla “spēkasieva” Keita Viljamsa nojauta ko ļaunu un devās uz Skotlendjardu. Aizdomas pieņēmās spēkā, kad Kripens sāka dzīvot kopā ar savu sekretāri, jauno, glīto Eteli Nīvu, turklāt mīļākā nekautrējoties nēsāja Koras dārglietas un kažokus.
Kad detektīvi ieradās Kripena mājās, viņš bija pazudis. Bet policisti pagrabā atrada cilvēka rumpi ar nogrieztiem locekļiem, un sākās pazudušā vīra medības. Kripens un par puisi pārģērbušos Nīvu pamanīja uz kuģa, kas devās uz Kanādu, un ostā arestēja.
Kino: stāstu par Kripenu bieži piemin kā pirmo arestu, kas izdarīts ar telegrāfa sakaru palīdzību – kuģa kapteinis telegrafēja Skotlendjardam par aizdomīgo pāri. Bet arī bez tā stāstā par vīru, kurš nogalina sievu, ietērpj mīļāko viņas drēbēs un laimīgi dzīvo tai pašā mājā, kamēr nerodas aizdomas, ir kaut kas baismīgs. Kripenu nekādā gadījumā nevarēja saukt par drosmīgu cilvēku. Viņu raksturoja kā klusu, ar maigām manierēm apveltītu cilvēku, īpaši salīdzinājumā ar bravurīgo, liela auguma sievu. Tomēr sirdī viņam būs slēpies kāds dēmons, kas licis noindēt sievu, noslēpt ķermeni un aizvietot mirušo ar pakļāvīgo asistenti. Laba scenārista rokās šis stāsts varētu tapt par iespaidīgu sadzīves trilleri.