Demogrāfs: Latvijā vairumā gadījumu ģimenes šobrīd ir spiestas atlikt un atlikt pirmā bērniņa radīšanu 142

Ilmārs Mežs, demogrāfs, vēsturnieks, TV24 raidījumā “Dienas personība” komentējis apstākļus, kādos Latvijā šobrīd ir ģimenes ar vai bez bērniem. Atšķirības esot visai lielas un pamanāmas.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
TV24
Kāpēc tas maksā 1000 eiro? “Šis ir ekskluzīvs pakalpojums, kuru cilvēki grib vairāk, nekā tas ir pieejams!”
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda, ka mēs noteikti negribētu, lai jaunās ģimenes steigtos, jo tas nebūtu pareizi, ja bērni dzimst pārāk agri, taču reāli šobrīd esam tieši pretējā situācijā, kad bērni dzimst salīdzinoši vēlu.

Latvijā ģimenes vairumā gadījumu ir spiestas atlikt, atlikt un atlikt sava pirmā bērniņa, kas bieži sanāk arī vienīgais bērns, radīšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Demogrāfs aizdomājas, ka būtu interesanti salīdzināt divas it kā līdzīgas ģimenes. Vienu bez bērniem – jaunu pāri ar vidējiem ienākumiem, izglītību, un otru – ar, piemēram, diviem vai pat trim bērniem. Tad varētu labi salīdzināt, kādā situācijā atrodas ģimene, kurā ir bērni. Vairumā gadījuma runa varētu būt par nabadzības riskiem vai tuvu tam.

Aizņemties mājokļa iegādei, piemēram, ģimenei ar bērniem ir visai sarežģīti. Ilmārs Mežs min arī pašreizējo piemēru, kad valdība nolēmusi atvieglot kredītmaksājumus visiem kredītņēmējiem. It kā labi, taču, iedziļinoties šajā situācijā, pēc būtības atkal tiek atbalstīti turīgākie iedzīvotāji, kas vispār kvalificējas kredīta saņemšanai.

“Ārpusē” paliek visi tie, kas nemaz nekvalificējas kredītiem, bet viņi no valdības politikas neko neiegūst.

“It kā mēs kaut kur naudu grūžam, bet beigās sanāca tā kā vienmēr. Nepalīdzējām tiem, kam vajadzēja,” rezumē demogrāfs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.