Ar skalpeli un lāzeru 0
Smagas slodzes tipa urīna nesaturēšanas gadījumā var palīdzēt tikai operācija, kuras laikā caur maksti zem urīnizvadkanāla iešuj speciālu lentīti jeb sintētisku implantu, kas palīdz tam aktivitāšu laikā slēgties.
Kaut gan operējot izdara mazus griezienus, pēc tam iespējamas nepatīkamas komplikācijas, piemēram, bieža un neatliekama vajadzība urinēt un čurāšanas grūtības. Ja lentīte nospiež par stipru, urīnpūslī saglabājas atlieku urīns, kas var izraisīt infekciju. Var rasties grūti novēršamas sāpes, asinsizplūdumi, iekaisumi un pat nopietnākas komplikācijas. Operāciju veic bez redzes kontroles, tāpēc iespējams bojāt lielos asinsvadus, urīnpūsli un zarnas. Tomēr visbiežāk problēmas nerodas, un 90% gadījumu pirmā gada laikā ir ļoti labi rezultāti.
– Pacientes bieži jautā, vai operācijas rezultāts saglabāsies visu mūžu, – stāsta Zane Pilsētniece. – To var solīt tikai tad, ja nesāksies hroniskas slimības, nemainīsies svars, saglabāsies ādas tvirtums. Organisms ar laiku noveco, zūd audu tonuss. Situāciju pasliktina cukura diabēts un neiroloģiskas slimības.
Pēdējā laikā reklamē arī jaunu urīna nesaturēšanas ārstēšanas metodi – maksts atslābuma ārstēšanu ar lāzeru. Uroloģe uzsver, ka šī metode var palīdzēt vieglas slodzes tipa nesaturēšanas gadījumā, it īpaši jaunām sievietēm.
Labāks rezultāts būs, vismaz reizi pusgadā veicot uzturošu lāzerstimulācijas seansu un papildus Kēgela vingrojumus. Galvenais ieguvums – ķirurģiskas ārstēšanas attālināšana.