Fiziski aktīva, bet ar prātu 0


Ārste Nellija Lietuviete iesaka, kā nākotnē izvairīties no mazā iegurņa orgānu noslīdēšanas: “Vecākiem jāmāca savas meitas attīstīt sevi fiziski – lai vairāk paskrien, pastrādā, mazāk dirn pie datoriem. Lai sieviete nebaidās no fizioloģiskām dzemdībām, jo pēc ķeizargrieziena mēdz būt daudz sarežģījumu citādā veidā. Ķeizargrieziens neaizsargā pret urīna nesaturēšanu un starpenes patoloģijām. Savukārt topošajām māmiņām ap vēderu ieteicams likt bandāžas jeb grūtnieču jostas, lai augļa radītais spiediens uz iegurni būtu mazāks. Var apmeklēt ūdensaerobiku, speciālu vingrošanu grūtniecēm. Katrai sievietei, sākoties grūtniecībai, jāiet uz aprūpes centru, kur zinoši speciālisti ieteiks piemērotas aktivitātes.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Pēc dakteres teiktā, sievietei jābūt fiziski aktīvai, tomēr nav ieteicams, teiksim, 40 gadu vecumā sākt cilāt svara bumbas, apmeklēt trenažieru zāli un veikt intensīvus, smagus vingrojumus, ja viņa iepriekš tamlīdzīgi nav sportojusi. Ja sieviete visu mūžu skrien vai brauc ar velosipēdu, lai droši to dara, jo pie šīs slodzes viņa pieradusi. Taču jāuzmanās ar vingrojumiem, kas palielina vēdera iekšējo spiedienu, piemēram, ar stieņu cilāšanu. “Savukārt, ja dāma pusmūžā grib izmēģināt maratonu, labāk lai uzreiz skrien Stradiņu virzienā – nebūs jāsauc ātrā palīdzība. Es vienmēr mācu pacientēm – nedariet nepareizi, sadaliet slodzi. Nestiepiet divus spaiņus, ravējiet nevis tupus, bet rāpus.”

Nelliju Lietuvieti neizbrīna orgānu noslīdēšanas gadījumu skaits, jo sievietei, kura tikko dzemdējusi, nereti nav neviena, kas palīdzētu izcilāt mazo. Tad jaunā māmiņa ratus ar mazuli stiepj uz augšējo stāvu, jo nav lifta. “Bērna audzināšanā un aprūpē jāiesaistās visiem ģimenes locekļiem, jāsadala pienākumi,” ārste sniedz padomu. “Citādi nabaga māte dzīvo ar tādu piepūli, ka nevar gaidīt, lai ar viņas veselību viss būtu kārtībā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākajā daļā gadījumu mazā iegurņa orgānu noslīdēšanu iespējams ārstēt, turklāt visai veiksmīgi. Konkrētā situācija tiek izvērtēta, un ārsts pieņem lēmumu, kā rīkoties. Turklāt sievietēm nav jābaidās nākt pie ārsta, jo, ja kaite ātrāk tiek atklāta, tā ir vieglāk risināma un rezultāti ir labāki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.