“Skaistums – tā ir pati cēlākā pievienotā vērtība,” pārliecināts Imants Bisenieks.
“Skaistums – tā ir pati cēlākā pievienotā vērtība,” pārliecināts Imants Bisenieks.
Foto – Andris Ozoliņš

“JJBoardS”. Tik skaisti skeita dēļi, ka var likt pie sienas! 0

Mainās pasaulē mode, mainās valstu iekārtas, mainās informācijas pārneses tehnoloģijas. Radoša “jaunās paaudzes” personība ir Imants Bisenieks, nu jau vairāku pasaules slavu ieguvušu projektu līdzautors. Reizē skeiters, dabas zinātnieks, tehnologs, meistars “uz visām rokām”, kokkopis praktiķis, dabas un koku draugs un, protams, sapņotājs. Kā radošais direktors piedalās daudzos projektos.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

“Grafiskajam dizainam mani iedvesmoja vectētiņš. Viņš bija galvenais mehāniķis Rīgas mūzikas instrumentu fabrikā un bija veidojis tās logo. Kad biju mazs puika, skatījos, kas tur vectēvam uz galda stāv – velce, cirkulis, lineāls. Vectēvs parādīja, kā ar vienkāršiem instrumentiem var uzzīmēt sarežģītu darbu,” atceras Imants.

“Mēs bijām trīs draugi jau kopš bērnudārza laikiem – Jānis Jirgens, Edgars Krūmiņš un es. Atceros, kā reiz sešpadsmit gadu vecumā sēdējām ziedošā ābeļdārzā un sapņojām, ka nākotnē varētu kopā taisīt skaistus skeitborda dēļus,” stāsta Imants.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skrituļdēļi tolaik bija Latvijā maz izplatīti un puikām bija topā. Tomēr dēļi tika pamatīgi nodzīti un ātri lūza. Tā kā vecāki nevēlējās visu laiku pirkt jaunus dēļus, nācās gudrot pašiem. Sākās eksperimenti ar primitīviem materiāliem. Puiši piegāja lietai nopietni, devās uz fabriku pētīt tehnoloģijas un izprašņāja meistariem noslēpumus. Drīz viņi saprata, ka bez presformām neiztikt. Centīgākais presformu taisītājs bija Jānis, tāpēc arī zīmolam izvēlējās nosaukumu “JJ BoardS”. Drīz dēļi sasniedza profesionālo līmeni un bija nopietni jāpiedomā pie grafiskā dizaina. Nu jau ir saražots ap 400 skeitborda dēļu un nav divu vienādu.

“Skeitborda dēļu pieredze noveda pie Krišjāņa Jermaka idejas attīstīšanas – bērnu skrejriteņa “Brum Brum”, kura pirmo eksemplāru uztaisīju ar rokām. Neesmu tik labs meistars, bet izdevās,” gandarīts Imants, “ar projektu devāmies pie autoritatīva mēbeļu ražotāja. Mums pateica, ka kaut ko tādu nav iespējams uztaisīt. Kā tā? Mēs ar Jāni padomājām, paeksperimentējām un… uztaisījām. Gājām uz savu darbnīcu, sapirkušies daudz finiera, uztaisījām presformas prototipu izgatavošanai. Presformas, kas tika radītas ritenim, pilnībā atšķiras no tām presformām, kuras izmanto industriāli.”

Prototips tika pilnveidots. Vispirms ar 3D printeri tika izprintēti maketi mērogā 1:10. Tad radošā komanda sanāca kopā un pētīja, kas un kā. Beigās tika radīta skaistā skrej­riteņa forma. Veidojot dizainu, komanda iespaidojās no 60. un 70. gadu sporta mašīnām un motocikliem. Projektā bija iesaistīta plaša komanda: Krišjānis Jermaks (idejas autors), Aldis Blicsons dizainers (arī “Furny” dibinātājs), Imants Bisenieks (tehnoloģija, dizains), Oskars Cirsis (digitālais dizains, mārketings – digitālā aģentūra “Wrong”) un Jānis Jirgens (meistars, tehnologs).

“Sākām ražot industriāli, sēdējām un lipinājām kopā. Galu galā ritenītis ir gandrīz kā skrituļdēlis, tikai salocīts citādi. Caur mūsu rokām izgāja 250 skrejriteņi, šobrīd produkts tiek uzlabots. “Brum Brum” saņēmis daudzas prestižas dizaina balvas. Bijām pirmie no Baltijas, kas saņēma balvu Japānā. Bijām nominēti 2016. gadā vācu dizaina balvai. Dabūjām itāļu dizaina balvu. Bija arī ASV balva un vietējā kaluma dizaina balvas. Šobrīd “Brum Brum” ir viens no visvairāk starptautiski godalgotajiem Latvijas dizaineru produktiem.

Kamēr top jaunais “Brum Brum”, darbību aktīvi turpina “JJ BoardS”, kas ražo piecus dēļu veidus. Produkts ir unikāls, veidots tikai pēc pasūtījuma – nav divu vienādu eksemplāru. Ar firmas dēļiem ir iegūtas Eiropas un pasaules čempionātu medaļas. Tādēļ profesionāļi no citām valstīm speciāli brauc uz Āgenskalna darbnīcām, lai pasūtītu skeitborda dēli tieši latviešu meistariem. Dažādu šķirņu koksnes finieris tiek salīmēts ar tehnoloģijai piemērotu līmi. Dēļa virsma veidota dekoratīvā intarsijas tehnikā. Jābūt profesionālim ar lielu pieredzi, lai saprastu dažādas sportistu vajadzības. Sacensību dēļi joņo ar ātrumu līdz 130 km/h. Tur vajag stingru pamatu, lai iztur slodzi. Dejojamie dēļi ir elas­tīgi un jutīgi. Viens ir radīt vienkāršu dēli. Cita lieta ir radīt tādu, kas izdzīvos cauri laikiem, jo… ir skaists. Pat tad, kad to vairs neizmantos, dēli turēs pie sienas kā rotu. Skaistums – pati cēlākā pievienotā vērtība,” pārliecināts Imants.

Reklāma
Reklāma

VĒRTĒJUMS: neatlīmējas un neplaisā

Edžus Konošonoks, Eiropas čempions slaloma tehnikā (telpās) Master grupā: “”JJ BoardS” dēļus izmantoju kopš brīža, kad tos sāka ražot. Es vēlējos iegādāties Latvijas produktu un nevīlos. Dēļiem ir laba kvalitāte, nekas neatlīmējas un neplaisā. Šobrīd man pašam pieder jau trīs “JJ BoardS” dēļi (slaloma, frīraida un dounhila). Vienmēr ir patikusi puišu individuālā pieeja dēļa izveidošanā, kas ņem vērā braucēja vajadzības un arī kaprīzes. Sacensībās vācu un čehu dēļu ražotāji izteikuši komplimentus par mūsu dēļu dizainu un kvalitāti, akcentējot to, ka dēļiem ir ļoti laba cenas un kvalitātes attiecība.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.