Foto-Shutterstock

Deguns mūžīgi pil! 0

Lasītājs jautā: “Man pastāvīgi tek deguns. Rentgenā nekāda vaina nav atklāta. Zāles pret alerģiju nepalīdz. Kā mazināt mokošās sajūtas?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Atbild ausu, kakla un deguna ārsts Dins Sumerags.

Ja deguna izdalījumu iztriepes analīzes neliecina par alerģiju, visticamāk, pilēšanas iemesls ir bojāts gļotādas skropstiņepitēlijs. Parasti skropstiņas kustas pretēji izelpojamā gaisa virzienam un gļotas no deguna virzās uz rīkles pusi, taču, kad tās neuzvedas kā nākas, šis process nenotiek un deguns nemitīgi tek.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ūdeņaino izdalījumu iemesls varētu būt arī gļotādas asinsvadu pavājināts tonuss. Tad nereti aizkrīt tā nāss, uz kuru pusi cilvēks guļ.

Mazināt tūsku, uzlabot gļotu drenāžu un atjaunot bojāto deguna gļotādu ir iespējams, lietojot ārsta izrakstītus medikamentus. Otra alternatīva ir fiziskas aktivitātes, kas rada prieku un norūda organismu.

Problēmu mēdz pastiprināt iekštelpu sausais gaiss, kas nav tīkams elpceļiem, tādēļ vēlams mitrināt deguna gļotādu.

Šim nolūkam var izmantot sāls šķīdumu, uz glāzi ūdens ņemot ne vairāk kā ceturtdaļu tējkarotes sāls. Labāk dot priekšroku aptiekā nopērkamajam tā sauktajam jūras ūdenim, jo pašiem ne vienmēr izdodas pagatavot visatbilstošākās koncentrācijas līdzekli. Pastāv robeža, kuru pārsniedzot, rodas pretējs efekts – gļotāda tiek kairināta, kļūst sausa un sarkana. Savukārt, ja sāls par maz, arī nebūs labuma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.