Publicitātes foto

“Deep Forest” pasaules skaņu Visumā 0

Aprīļa beigās nelielā Latvijas koncertturnejā četrus koncertus Liepājā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā sniegs izcilā franču elektronikas un pasaules mūzikas grupa “Deep Forest”. Komponists un multiinstrumentālists Ēriks Mukē radīs daudzkrāsainu unikālu pasaules tautu skaņu sajaukumu, balss partijas dziedās senegāliešu mūziķis un solists Alūns Vadē, bet visu papildinās īpaši šai koncertsērijai gatavotas videoinstalācijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Etnoelektronikas projekts “Deep Forest” radās 90. gadu sākumā, apvienojoties diviem talantīgiem komponistiem Ērikam Mukē un Mišelam Sančezam. 1992. gadā iznākušajā debijas albumā saplūdināti Centrālāfrikas dialekts un modernā mūzika – iznākums ir leģendārā pasaules mūzikas kompozīcija “Sweet Lullaby”, kuras pamatā izmantota Zālamana salu iedzīvotāju tradicionāla melodija. Skaņdarbs joprojām ir viens no etnoelektroniskās mūzikas izcilākajiem sacerējumiem un “Deep Forest” vizītkarte.

Ērika Mukē radītais rokraksts, kas apvieno pasaules etniskās skaņas un mūsdienīgus ritmus, padarījis mūziķi par vienu no nedaudzajiem elektroniskās mūzikas pionieriem. Viņa augsti novērtētā daiļrade noteikusi etniski ambientās elektronikas novirzienu, vienlaikus paplašinot pasaules mūzikas jēdziena robežas. Pats mākslinieks uzsver: “Es daudz eksperimentēju ar atsevišķām skaņu, dziesmu un balsu daļām. Šī tehnika ir tikai “Deep Forest” raksturīgā skanējuma pamatā, tā sirds un dvēsele.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Deep Forest” 1995. gada albumā “Boheme” duets pievērsās tradicionālajām ungāru un čigānu melodijām jeb, precīzāk, to skumjākajām variācijām. Ungāru soliste Marta Sebestjena iedziedāja vairāku kompozīciju vokālās partijas – viens no pazīstamākajiem albuma skaņdarbiem pat ieguvis nosaukumu “Marta’s song”. Par šo albumu “Deep Forest” saņēma pirmo lielo starptautisko atzinību – “Grammy” balvu. Zīmīgi, ka pat līdz mūsdienām, izņemot populāro duetu “Daft Punk”, neviens cits franču mākslinieks to nav ieguvis.

“Deep Forest” turpina pasaules mūzikas tradīciju arī albumā “Comparsa”, kas tapis, iespaidojoties no spāniešu dziedājumiem un melodijām. Togad notika arī grupas un Pītera Geibriela sadarbība, kurā dzima vēl viens grāvējs – “While The Planet Earth Sleeps”.

Divtūkstošo gadu vidū Mišels Sančezs nolēma pievērsties solokarjerai, un kopš tā laika “Deep Forest” ir Ērika Mukē radošā izpausme. Šajā laikā tapuši albumi “Deep Brasil” (2008), “Deep India” (2013) un “Deep Africa” (2013). Patlaban Ēriks strādā pie jauna albuma materiāla un, iespējams, Latvijas koncerttūres laikā jau varēs noklausīties kaut ko no tā.

2011. gada nogalē grupa sniedza koncertu Ventspilī, pēc kura sekojošās atsauksmes lika apsvērt nodomu iepriecināt skatītājus arī citās Latvijas pilsētās, teic koncerta organizētāju, “L Tips Agency” pārstāvji.

Varbūt noder!

Koncerti

21. IV 19.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē

22. IV 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

23. IV 19.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”

24. IV 19.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 – 25

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.