Foto – LETA

Dažkārt paaugstināts cukura līmenis asinīs 0

“Analīzes uzrāda cukura līmeni asinīs uz robežas, kad tas vēl skaitās normāls, un reizēm par dažām desmitdaļām to pārsniedz. Vai tas liecina par diabētu? Vai man ir vērts iegādāties glikometru un sākt sekot līdzi cukura līmenim?”
 M. Kārkliņa

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Glikozes (cukura) līmenis asinīs vēlams 3,3 – 5,6 mmol/l. Minimālas svārstības ir iespējamas, tādēļ nav jākrīt izmisumā. Ja glikozes augšējā robeža ir pastāvīgi pārsniegta, un to apstiprina atkārtotas pārbaudes pēc vairākām dienām, vēlams konsultēties ar ģimenes ārstu. Jāpievērš uzmanība arī svaram – palielināta ķermeņa masa ir viens no faktoriem, kas veicina cukura diabēta rašanos.

Ir zināms arī tāds jēdziens kā prediabēts, kad glikozes līmenis asinīs ir augstāks par normu, bet vēl ne tik augsts, lai to uzskatītu par diabētu. Prediabēts ir galvenais 2. tipa cukura diabēta attīstības faktors, taču ne katram šādā gadījumā tas veidojas. Prediabēta gadījumā glikozes rādītāju nosaka tukšā dūšā pirms brokastīm, kā arī veicot glikozes tolerances testu – nosakot cukura līmeni asinīs divas stundas pēc glikozes iedzeršanas. Jāņem vērā, ka šos rādītājus visprecīzāk spēj izskaidrot ārsts – nepietiek vienīgi aplūkot ciparus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par glikometru gan der padomāt! Ņemot vērā, ka cukura diabētam mūsdienās nav tendences mazināties, katrā ģimenē, kur ir diabēta vai liekā svara problēma, glikometrs ir nepieciešams, un, ja ir nopirkts, tas ir arī jālieto!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.