Mīlestība hromosomas neskaita. 21. martā atzīmē Dauna sindroma dienu 0
21. martā, uzvelkot krāsainu zeķu pāri, var paust atbalstu ģimenēm, kurās aug bērniņš ar Dauna sindromu. Viņus mēdz saukt arī par saules bērniem.
Šodien sociālajos tīklos cilvēki publicē bildes ar krāsainām zeķēm, lai šīs ģimenes atbalstītu. Raksta iedrošinošus, stiprinošus vārdus ģimenēm, piemēram, “Mīlestība hromosomas neskaita” (Dauna sindroma gadījumā 46 hromosomu vietā ir 47 hromosomas, turklāt kariotipā ir trīs 21. hromosomas kopijas (jābūt tikai divām).
Šādas brīnišķīgas latviešu meitenes mamma Līva savā sociālajā tīklā raksta: “Šodien, 21.martā ir starptautiskā Dauna sindroma diena, diena kura mūsu mājā jau astoņus gadus ir nozīmīga diena. Es varētu uzrakstīt kādu jauku stāstiņu par saulainajiem bērniem un to, cik viss ir brīnišķīgi, bet tā nebūtu taisnība, jo mūsu ceļā ir arī daudz grūtības un sāpes. Vēl es varētu rakstīt par sabiedrības vienaldzību un skarbumu, bet arī tā nebūtu īsti taisnība. Es gribu izmantot šo dienu lai pateiktu paldies visiem tiem, kas ir šos gadus bijuši mums apkārt, draugiem un nepazīstamajiem, kas nav izjutuši aizspriedumus un ļāvuši meitai justies pieņemtai. Paldies visiem tiem, kas Luīzi vienmēr ir aicinājuši ciemos un iekļāvuši savu bērnu pasākumos, nav baidījušies un devuši viņai iespēju pierādīt, ka ir tāda pati meitene kā visas citas.
Paldies visiem brīnišķīgajiem pedagogiem, kuri nav nobijišies un uzņēmušies izaicinājumu viņu iekļaut savās klasēs, ticējuši viņai un devuši iespēju izaugt par pārliecinātu un gudru meiteni. Ja man jautātu, kāda būtu tā viena vēlme ko es gribētu, lai sabiedrība dara cilvēku ar Dauna sindromu labā, tad es teiktu: nebaidieties, dodiet iespēju! Nebaidieties uzaicināt to mazliet savādāko bērnu uz savu bērnu jubileju, nebaidieties pieņemt viņu savās nodarbībās, dodiet viņiem iespēju pierādīt ka viņi var mācīties un strādāt. Tai dienā, kad vismaz daļa sabiedrības spēs pārvarēt aizspriedumus un dos iespēju, būs brīnišķīga diena gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm, gan arī visiem pārējiem, kuri iegūs jaunu pieredzi no cilvēkiem, kas ir mazliet citādi.”
Lasiet arī citus rakstus par bērniem ar Dauna sindromu:
Tēvs asarās – “Es, tobrīd klusējot, nodevu savu dēlu “
Kā es dzemdēju meitu ar Dauna sindromu
Ar mīlestību var visu. Dace Osīte audzina pieņemto bērnu ar Dauna sindromu